Wyszukiwanie zaawansowane niezbyt zaktualizowane

 

Wciąż w klimatach poprzedniego wpisu, czyli buszowanie po sklepach internetowych z laptopami. I znowu niedopracowana opcja zaawansowanego wyszukiwania powoduje, że w tym sklepie ciężko mi będzie znaleźć coś dla siebie.

O przeciwieństwie do wyszukiwarki z poprzedniego wpisu, tutaj formularz jest prostszy i czytelny, a wszystkie wartości do poszczególnych kryteriów wyszukiwania zostały wpisane na stałe. Problem w tym, że te wartości nie były aktualizowane od ładnych kilku lat.

Dzięki temu widzimy takie opcje wyboru jak:


zaawansowane-wyszukiwanie-balta

(Uwaga! Powyższa grafika jest oczywiście lekko „podtunningowana” – nałożyłem wszystkie rozwijane listy na jeden obraz żeby nie rozbijać tego na kilka małych screenów. Wartości znajdujące się na poszczególnych listach nie zostały w żaden sposób zmienione.)

1024 MB RAM to pakują teraz w netbooki, procesor Celeron M380 mam w obecnym laptopie kupionym trzy lata temu. Wybór wyłącznie pomiędzy Window XP Home a Pro w nowym laptopie by chciało mieć pewnie wiele osób.

Z najlepszymi życzeniami z okazji 20-lecia firmy.

Wyszukiwarka dostępna pod adresem http://www.balta.pl/notebooki/szukaj_z.php

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 25 lutego 2009
Tagi: , , ,
Kategorie: internet, wszystkie, wyszukiwarki

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Wyszukiwanie zaawansowane niezbyt zaktualizowane"

 1. a w regulaminie:

  „Do prawidłowego korzystania z serwisu internetowego niezbędne jest korzystanie z komputera z programem Internet Explorer w wersji 5.0 lub podobnym, zalecanie jest włączenie obsługi cookies. ” :)

  Autor komentarza, środa, 25 lut 2009 #

 2. Cała Balta. Kiedyś kupiłem u nich PeCeta i to był ostatni zakup u nich. Powód? Potem jak chciałem rozbudować go, niestety żadne podzespoły nie współgrały mimo, że powinny. Serwis średni i na dodatek względnie droga to firma, więc nie polecam.

  BTW: Można kupić laptopa bez sieci bezprzewodowej?

  Autor komentarza, środa, 25 lut 2009 #

  • Mój laptop też był kupiony w Balcie. Okazało się, że zamówionego modelu już nie ma, ostatniego dnia zatwierdziłem tego FS… Też jestem sceptycznie nastawiony.

   Ale firma firmą, pracownicy się zmieniają, problemy z upgrade też pewnie wynikały raczej z pewnej niekompetencji. Laptopa kupujesz gdziekolwiek, a potem i tak korzystasz z serwisu producenta i więcej do sprzedawcy nie zaglądasz.

   A czy można kupić lapka bez WLAN? Teraz już pewnie nie, ale 3-4 lata temu wewnętrzne WiFi nie było jeszcze standardem we wszystkich modelach.

   Autor komentarza, środa, 25 lut 2009 #

 3. „A czy można kupić lapka bez WLAN?”

  Czyli bez gniazda RJ-45? Raczej odradzam jeśli bywasz na spotkaniach „u klienta” w większych firmach czy korporacjach. Zazwyczaj jakaś skrętka z podłogi wyłazi, a WiFi nie zawsze jest. Lepiej mieć, jak nie mieć. Osobiście prędzej zrezygnowałbym z napędu optycznego niż z gniazda sieciowego.

  No, są też miejsca typu banki, gdzie nie ma WiFi z definicji, a kabelek internetu dla gości nie ma z powodu bezpieczeństwa i trzeba do IT wystąpić ze dwa dni przed wizytą o takowy (w konkretnej sali) podając MAC karty…

  Autor komentarza, środa, 25 lut 2009 #

 4. wlan – wireless local area network (chodzi prawie zawsze o wifi)
  rj45 – zaleznie od uzycia lan lub wan, a ogolnie ethernet

  Autor komentarza, środa, 25 lut 2009 #

  • no to jeśli tak ;) to zdecydowanie bez WLAN (czyli bez wifi) nie polecam – wifi to przyszłość/teraźniejszość

   ale miejsce na kabelek nie zaszkodzi

   Autor komentarza, środa, 4 mar 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów