Wyniki Ovi Developers’ Challenge

 

Na blogu trwa wciąż kampania reklamowa konkursu Bada Developer Challenge, w którym twórcy aplikacji mobilnych mogą wygrać 100 000 PLN. W międzyczasie możemy zobaczyć co się dzieje u konkurencji, ponieważ właśnie zakończył się konkurs Ovi Developers’ Challenge organizowany przez Nokię.

Gwoli przypomnienia: konkurs wystartował w lutym tego roku, nagrodą główną było 30 000PLN, a aplikacje można było tworzyć na wiele platform: Java, Symbian, Maemo, Flash Lite czy WRT. A najlepsze trzy aplikacje to:

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 30 000PLN zgarnął Piotr Ostiak, autor aplikacji „Potrząsacz”. Jest to coś w stylu magicznej kuli. Wybieramy z listy kilka nurtujących nas pytań (np. „Kogo kocham”, „Kto o mnie myśli”, „Z kim będę mieć dziecko” itp.) i trzęsiemy telefonem. „Magiczna kula” losuje korzystając z nadprzyrodzonych mocy dopasowuje osoby z listy kontaktów i wszystkie tajemnice zostają rozwiązane.

Potrząsacz Ovi Developers' Challenge

Jury wyjaśniło swój wybór tak:

„Potrząsacz” stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla indywidualnego użytkownika, ale przede wszystkim dla grup znajomych, czy też społeczności, nie pozostawia żadnych uwag, co do wykonania i zintegrowania z funkcjami telefonu, a ponadto ze wzgledu na powyższe aspekty daje dużą szansę na dotarcie do znaczącej liczby użytkowników.

Drugie miejsce zajęła aplikacja Sławomira Baranowskiego „VoMo” („VoiceModulator”), która pozwala modyfikować nagrany dźwięk – dodawanie echa, przyspieszanie, dodawanie „diabelskiego” tonu itp.

Ovi Developers Challenge - VoMo

Trzecie miejsce na podium zajęła gra „mikroAnagramy” Tomasza Witkowskiego, w której z dostępnych liter układamy słowa. Kolorowa i przyjemna.

Ovi Developers Challange - miniAnagramy

Bada Developer Challange

Wiecie jakie aplikacje wygrały w konkursie Nokii, możecie się jeszcze zastanowić nad udziałem w konkursie Samsunga. Pula nagród bogatsza, cztery kategorie konkursowe (Społeczności, Gry, Narzędzia, Informacje i Rozrywka), rejestrować się można do końca lipca. Wystarczy dobry, chwytliwy pomysł, trochę kodzenia wieczorami i można coś fajnego wygrać.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 23 czerwca 2010
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: bada, ciekawostki, gsm, internet, konkursy, miniblog, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Wyniki Ovi Developers’ Challenge"

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów