Wszechświat.Google.com

 

Wszyscy zachwycają się pomysłem pokazaniem świata w e-świecie, czyli w naszym ukochanym Internecie. O czym mowa? O GoogleMaps oczywiście.

Z początku była to bardzo rozbudowana mapa Stanów Zjednoczonych. Były zaznaczone główne drogi i stopniowo wdrażane plany miast w kolejnych stanach. A tu nagle Wielkie G podpisało porozumienie z firmą Digital Globe specjalizującą się właśnie w fotografowania świata z orbity. Spece z Laboratoriów Google pomyśleli, pokombinowali, pojedli kilka kawałków pizzy… I bach! W Internecie pojawiła się informacja, że można sobie dowolnie i za darmo przeglądać świat wprost w Twojej ulubionej przeglądarce Internetowej!

Mania objęła wszystkich – na forum mojego V LO ludzie zaczęli się chwalić gdzie mieszkają (a co! Nie będę gorszy! Zobaczcie jak wygląda Przymorze z kosmosu – na środku jest duże skrzyżowanie, mój blok to ten w jego lewym-dolnym rogu :)). Członkowie komisji rekrutacyjnej na Politechnice Gdańskiej zamiast przyjmować teczki, bawili się swoim x-gigabitowym łączem TASKu i szukali baz terrorystów w Iraku :) I tak dalej i tak dalej…

Kolejny pomysł Google – Google Earth to połączenie obrazów satelitarnych znanych z Google Maps, trójwymiarowych map i wyszukiwarki obiektów Google. I znowu jest darmowa wersja do ściągnięcia do osobistego użytku. Jak tylko dorwę się do szybszego łącza, to zaczne zabawę… znaczy się testy tego narzędzia ;)

Właśnie – sprawa zarabiania na produktach Google. Wszystkie usługi są darmowe dla domowego użytku. Jeśli ktoś chce mieć np. obsługę GPSów czy inne cuda wbudowane w GoogleEarth, może zapłacić za bardziej rozbudowane wersje. A w innych przypadkach, pieniądze przychodzą z reklam AdSense – są one niewielkie, mało uciążliwe, nie spowalniają ładowania stron i są z reguły naprawdę dobrze dopasowane do treści. Sztuka zrobić coś takiego.

Ciekawe kiedy pojawi się projekt universe.google.com, gdzie będzie można wyszukiwać rzeczy w kosmosie…

Wpis opublikowany 16 września 2005
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Wszechświat.Google.com"

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów