WordPress: importowanie wpisów z Blogger.com, Jogger.pl i innych platform

 

W komentarzu pod jednym z wpisów na WebFan.pl, Integralny zastanawia się nad przenosinami z platformy Blogger.com na WordPressa, ma jednak pewne wątpliwości:

Paweł czy w mojej sytuacji będę musiał wpisywać wszystko ręcznie? Mam około 200 notek. Czy mogę przenieść je automatycznie na WP z końcówkami HTMl i z doładnie takim adresem, jakie przyporządkował im Blogger?

Marcinie i wszyscy inni pełni niepewności – zalogujcie się do panelu WordPressa, wejdźcie w menu Narzędzia i zobaczcie co się kryje pod często pomijaną pozycją Import.

blogger-to-wordpress

15 narzędzi, które pozwoli Wam automatycznie przenieść dane z różnych popularnych platform blogowych (np. Blogger.com), innych silników blogowych (Movable Type, TypePad…), z plików RSS zawierających kopie wpisów, innych instalacji WordPressa czy choćby ułatwiających aktualizację ze starszych wersji WordPressa, gdzie tagi jeszcze były „tworzone” przy pomocy wtyczek „Simple Tagging” czy „Ultimate Tag Warrior”.

Jeśli nie ma tam narzędzia dla Waszej platformy, zerknijcie na stronę http://codex.wordpress.org/Importing_Content, gdzie opisano sposoby przeniesienie wpisów z innych platform.

Jest tam też coś dla Joggerowców, którzy będą chcieli przejść na wordpressową stronę mocy: Kamil ‚Olórin’ Figiela przygotował konwerter.

Do blox.pl, blog.pl czy blog.onet.pl nigdzie jeszcze nie widziałem dedykowanych narzędzi… może ktoś przygotuje w wolnej chwili? ;)

Wpis opublikowany 27 grudnia 2008
Tagi: , , , , , , ,
Kategorie: blog, google, internet, wordpress, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "WordPress: importowanie wpisów z Blogger.com, Jogger.pl i innych platform"

 1. Przydałby mi się automat bloog.pl>blogger.com takoż do komentarzy :)

  Autor komentarza, sobota, 27 gru 2008 #

  • @Lavinka: WordPress przeniesie z Bloggera zarówno wpisy jak i komentarze. Ba, nawet utworzy odpowiednie dodatkowe konta użytkowników, jeśli na blogger.com pracowało więcej osób :)

   Autor komentarza, sobota, 27 gru 2008 #

 2. A ja szukam narzędzia, które importuje z libsyn.com. Jest to platforma podcastowa. Muszę spróbować zrobić to z RSS, z tym że RSS przechowuje tylko kilka ostatnich wpisów, a ja mam prawie 200. Jak byście sobie z tym poradzili?

  Autor komentarza, sobota, 27 gru 2008 #

 3. Kiedyś testowałem ten sposób, jednak nie przeniosło mi automatycznie z rozszerzeniami HTML. Co do tych rozszerzeń (formatów) to sprawa nie jest taka prosta jak piszesz Tomku.

  Autor komentarza, sobota, 27 gru 2008 #

 4. Na migrację z Joggera na WP jest niejeden sposób.

  Napisanie podobnego narzędzia dla Blox.pl też nie powinno być trudne – są RSSy dla wpisów i komentarzy…

  Autor komentarza, sobota, 27 gru 2008 #

 5. Migracja nie jest taka trudna. Jednak jak zachować dokładne adresy podstronek? Oto jest pytanie. Przyznam szczerze, że wiele różnych stron linkuje moje czasami dziwacznie brzmiące adresy do artykułów. Chciałbym móc przenieść dokładnie tak samo brzmiące. WordPress choć oferuje ładnie brzmiące adresy (np. z ś robi s, czego Blogger nie robi i po prostu omija literkę) – to w tym momencie działałby na niekorzyść PSYCHIKI.net.

  Dobre rozwiązanie byłoby takie, aby przenieść mojego bloga na WordPressa z zachowaniem tych adresów, które sa obecnie – łącznie z formatem notek html!

  Autor komentarza, sobota, 27 gru 2008 #

 6. Format linków identyczny z tym z Bloggera można osiągnąć ustawiając format w postaci: /%year%/%monthnum%/%postname%.html

  Jeśli chodzi o brak polskich krzaków w URLach – hm… no to będzie chyba trzeba poświęcić popołudnie, przejrzeć wpisy i w wolnych chwilach poprawić te adresy… chyba, że narzędzie do importu od razu użyje starego adresu jako sluga, tego nie jestem pewien.

  Autor komentarza, sobota, 27 gru 2008 #

 7. Ja z trochę innej, ale ciągle wordpressowej beczki :): Czy orientujecie się może w kwestii istnienia pluginu do WordPressa, który importowałby komentarze do zdjęć z Naszej-Klasy? Mam w tej chwili zainstalowaną wtyczkę, która importuje mi komentarze, jakie pojawiły się na moim profilu na youtube i chętnie znalazłabym coś podobnego do fotografii naszo-klasowych. A pan Google nie chce pomóc :(.

  Autor komentarza, piątek, 27 lut 2009 #

 8. Autor komentarza, poniedziałek, 7 wrz 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów