William Shakespeare „Komedia Omyłek”

 

Komedia omyłek

W ramach kontaktów z kulturą, wybrałem się ostatnio z Moją Lady na „Komedię Omyłek” Williama Shakespeare’a w reżyserii Zbigniewa Brzozy w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Półtorej godziny świetnej zabawy. Wszystkim polecam wyskoczyć od czasu do czasu za firewalla i udać się np. do teatru :)

Szukając filmowych odniesień do Komedii omyłek w reż. Zbigniewa Brzozy znaleźlibyśmy je raczej w raczej filmach Davida Lyncha niż w klasycznych adaptacjach Shakespeare’owskich komedii. Fabuła sztuki to niekończący się korowód zagadek, nieporozumień i często zaskakujących zwrotów akcji. Z każdą kolejną sceną losy rozdzielonych katastrofą okrętu braci bliźniaków, Antyfolusów, coraz mocniej splatają się ze sobą, kreując atmosferę spektaklu raczej na podobieństwo snu niż prawdziwego życia.

William Shakespeare Komedia Omyłek
William Shakespeare Komedia Omyłek

Wpis opublikowany 29 marca 2008
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "William Shakespeare „Komedia Omyłek”"

  1. O, widze, ze dobrze sie bawiliście na Komedii Omyłek ;)

    klisiu, sobota, 29 Mar 2008 #

  2. Polecam „Szalone nożyczki”. Super interaktywna sztuka. A każda ma inne zakończenie… :)

    Chumber, sobota, 29 Mar 2008 #

  3. To za firewallem jest życie? ;)

    Paweł Tkaczyk, sobota, 5 Kwi 2008 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów