Walczymy o wolność słowa, precz z cenzurą! Ale ty się zamknij i nie pisz takich rzeczy!

 

Wszyscy protestują przeciwko ACTA, bo ta umowa to samo zło. ACTA to zamach na prawa podstawowe, pierwszy krok do wprowadzenia w sieci CENZURY, nastąpi ograniczenie wolności słowa. Bo przecież każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii.

No chyba, że ktoś chce wyrazić opinię, która nie jest jednoznacznym potępieniem ACTA.

Nie mówię nawet o sytuacji, gdy ktoś mówi wprost: „popieram ACTA”, bo to się kończy momentalnie cyfrowym linczem. Pewien muzyk w kapeluszu pewnie szybko nie usłyszy w sieci pozytywnej opinii.

Ale weź gdzieś napisz tekst, w którym choćby uważasz, że ACTA to nie takie wielkie zło jak to malują. Wyrażasz swoje zdanie, że dla Ciebie tekst tej umowy nie jest taki straszny, reakcje są odrobinę przesadzone i koniec świata tak szybko nie nastąpi.

I nagle puf! Koniec (Twojej) wolności słowa. Zaraz Cię zaataktują w komentarzach, obrzucą błotem, wyzwą od komuchów, debili i pedałów. Na pewno wielkie koncerny zapłaciły Ci za ten tekst sprzedajny dziadu.

Wczoraj do poduchy klikałem sobie po różnych stronach, poczytałem różne opinie i strach się odezwać w choćby neutralnym tonie. Nie walczysz z nami, więc „wiecie co macie zrobić”.

Wpis opublikowany 26 stycznia 2012
Tagi:
Kategorie: internet, prywata, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Walczymy o wolność słowa, precz z cenzurą! Ale ty się zamknij i nie pisz takich rzeczy!"

 1. Tomasz, przez chwilę miałem podobne przemyślenia do Twoich. Tyle, że po dłuższym namyśle: jeżdżenie po ludziach wygłaszających opinie pro-acta to jednak nie to samo, co blokowanie takim ludziom możliwości wypowiedzi. To jest element publicznej dyskusji (inna sprawa, że dyskusji na niskim poziomie gimbusa). Tymczasem acta chce cenzurować sieć.

  Autor komentarza, czwartek, 26 sty 2012 #

  • który zapis ACTA mówi o rzekomym cenzurowaniu sieci?

   Autor komentarza, czwartek, 26 sty 2012 #

  • choćby ten, który krąży na FB w postaci pokolorowanego obrazka. prewencyjnie bedzie mozna zamknac Twoją stronę jesli wg kogos gdzies w jakis sposob bedziesz naruszal prawo.

   napiszesz cos nieprzychylnego rządowi/prokuratorowi z twojego sąsiedztwa? strona zostanie zbalokowana bo istnieje podejrzenie ze pliki obrazkow w /img naruszają prawa. oczywiscie to jest teoretyczne, ale mozliwe. pamietaj ze mieszkasz w Polsce, gdzie miedzy wojtem a plebanem nie takie przekrety sie robi by udupić konkurenta politycznego w wyborach, niewygodnego dziennikarza…

   Autor komentarza, czwartek, 26 sty 2012 #

  • Słynny artykuł 122 ust. , mówiący o środku zapobiegawczym, stosowanym w sytuacji „w stosownych przypadkach, w szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone”, na mocy decyzji sądu. Polecam też lekturę ust. 4 tegoż artykułu – wnioskujący o zastosowanie tego środka jest zobowiązany do przedstawienia dowodów potwierdzających zasadność jego zastosowania, a także złożenie kaucji rekompensujących ewentualne straty. Dalej uważasz, że to wprowadza cenzurę?

   Autor komentarza, czwartek, 26 sty 2012 #

  • Prawo blokadowania stron lamiacych prawo i to bez orzeczenia sadu obowiazuje w Polsce od dawna… To polski odpowiednik DMCA. Ale ludzie beda panikowac jakby swiat sie zmienial :)
   Jak zauwazyl Vagla ACTA to tylko ograniczenie liberlizacji praw autorskich w przyszlosci (bo bedzie nas trzymac umowa miedzynarodowa). W zapisach prawa sie nic nie zmieni, o czym nawet sam rzad mowi…

   Autor komentarza, czwartek, 2 lut 2012 #

 2. Coś w tym jest. Wczoraj śmigałem na rowerze jako jeden z członków grupy porządkowej zabezpieczającej marsz w Zielonej. Mój znajomy, Robert, który był organizatorem, prosił przez megafon ludzi, żeby nie schodzili z chodników na ulice (nie mieliśmy pozwolenia na marsz po ulicach). Wtedy z tyłu jakiś cwaniak ze swoim megafonem zaczął wykrzykiwać „Jebać tego komunistę z megafonem. To jest protest – wyjdźcie na ulicę!”. Na szczęście chyba z dwa metry za nim jechał radiowóz i mundurowi szybko gościa uspokoili ;)

  Autor komentarza, czwartek, 26 sty 2012 #

 3. Zadziwiające że Lux Veritatis walczy o to samo co internauci i w tym samym czasie czyli o wolność słowa. Nie pozwalanie na rozwój to powolne zamykanie ust.

  Autor komentarza, piątek, 27 sty 2012 #

 4. „Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich.” Thomas Jefferson :)

  Autor komentarza, niedziela, 29 sty 2012 #

 5. przeczytaj :)

  Autor komentarza, niedziela, 29 sty 2012 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów