TVP Gdańsk „Forum gospodarcze” z 29 października 2008: „Zarabianie w sieci”

 

W środy o godzinie 18:55 w paśmie regionalnym TVP3, gdański oddział telewizji publicznej przygotowuje program „Forum gospodarcze„. W minioną środę, 29. października, tematem przewodnim miało być „zarabianie w sieci„.

Jak zarabiać w „sieci” ? Czasem nie trzeba dużych nakładów finansowych – wystarczy dobry pomysł. Firmy takie w Internecie zakładają często bardzo młodzi ludzie, którzy dzięki swojej kreatywności już zarabiają.

Wśród gości m.in.: Ad-Vice (operator platformy YellowGreen.pl), 8fish, Tomasz Maj (obecnie Nokaut.pl). Do biblioteki UG aż tak daleko nie mam, przez chwilę chciałem się tam wybrać i uczestniczyć w nagraniu na widowni… ale ostatecznie zostałem w domu przed TV. Czy dobrze? Hm… Chyba jednak tak… Zresztą zobaczcie sami – albo ściągając cały program ze stron TVP (format ASF) albo oglądając program w dalszej części wpisu – wyciąłem fragmenty poświęcone innym tematom, podzieliłem na trzy części i wrzuciłem na YouTube.

Część 1

Część 2

Część 3

Dla mnie ten program był ciutkę zbyt chaotyczny. Trochę o tym, teraz trochę o tamtym. W efekcie mamy program o wszystkim… czyli w sumie o niczym. 2 minuty na całe zagadnienie reklamy na blogach? Widgety jako „miniaplikacje do zabawy” na jakiejś pustej stronie. Pozycjonowanie, czyli manipulowanie w wyszukiwarce. Chwilę później sami sobie piszemy komentarze do produktów i transakcji. A dobre sklepy najlepiej wybierać opierając się na jakimś „dużym raporcie” (czyli dodatku do „Wprost”, w którym najlepsze sklepy były wybierane głównie na podstawie danych Megapanelu z 2007 roku.)

No dobrze, może trochę marudzę. Wiem, że to program „dla ogółu”, a nie wyspecjalizowana produkcja dla węższego grona odbiorców… Ale mam wrażenie, że takie skakanie po tematach powoduje, że w efekcie widz nie zrozumie za dużo z tego wszystkiego.

A potem przychodzą maile do programu od Pana Marka, który pyta jak rozpocząć działalność gospodarczą w internecie i czy jest duża konkurencja…

Wpis opublikowany 1 listopada 2008
Tagi: , , , , ,
Kategorie: internet, it, media, offline, prywata, tv, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "TVP Gdańsk „Forum gospodarcze” z 29 października 2008: „Zarabianie w sieci”"

 1. Faktycznie jakiś taki chaos w tym programie… Przeskakują z tematu na temat od zarabianiu na blogach po bezpieczeństwo naszych danych, tudzieżÂ korzystanie z serwisów aukcyjnych.

  Poza tym zauważyłem jakąś taką „drętwość” w tym programie – nie można rozmawiać bardziej „na luzie”? ;)

  Autor komentarza, sobota, 1 lis 2008 #

 2. Zarabianie w sieci to temat dość nowy i rzadko niestety poruszany w telewizji. Zgadzam się, że dla osób niezwiązanych z Internetem kwestie poruszane w programie mogły wydać się dość niezrozumiałe. Powinno zacząć się od wyjaśnienia podstawowych zagadnień, a dopiero później informować o nowościach z branży. Sam temat blogów nie jest przecież nowy – blogi czyta miliony osób. Nie mówi się o tym, że blogi są coraz częściej cytowane, a reklama na blogach staje się coraz bardziej powszechna. Dobrze jednak, że telewizja publiczna zaczyna edukować widza w kwestii Internetu, jego możliwościach i potencjale. Szkoda, że konwencja programu i ramy czasowe nie pozwalały na szczegółowe zgłębienie tematu, lecz go tylko zasygnalizowały :) Warto zastanowić się, czy programy ukazujące możliwości, ale i wyjaśniające zagrożenia związane z korzystaniem z sieci nie powinny pojawiać się w ramówce cyklicznie.
  Więcej luzu – zgadzam się, jak tylko mielibyście informacje n/t innych tego typu realizacji – czekam na info :)

  Autor komentarza, poniedziałek, 3 lis 2008 #

 3. Czasem w życiu trzeba wejść na wyższy poziom świadomości. Ja kocham network daje mi szansę rozwoju.
  Polecam dla początkujących zarabianie w sieci
  http://www.nexto.pl/?pid=57931

  Autor komentarza, środa, 2 wrz 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów