Thunderbird 2.0 PL

 

Właśnie zaktualizowałem swojego klienta pocztowego do najnowszej wersji i przeglądam zmiany w Mozilla Thunderbird 2 PL. W skrócie: zmieniony wygląd, dodane tagi (etykiety) i uproszczone dodawanie konta GMail.

Wybrane pozycje z listy nowości wypisanych na stronie thunderbird.pl:

Etykiety wiadomości

Etykiety wiadomości: etykiety ułatwiają zarządzanie pocztą. Wiadomościom można przypisać dowolną liczbę etykiet. W połączeniu z zapisanymi wynikami wyszukiwania i widokami poczty, zarządzanie nią jest bardziej wydajne niż dotychczas.

Etykiety

Pomysł zaczerpnięty z GMail, czyli możemy definiować dodatkowe etykiety i przypisywać je do różnych wiadomości. Dodatkowo do każdej etykietki możemy przypisać określony kolor. Do tej pory domyślnie dostępne było 4 czy 5 różnokolorowych etykiet, teraz możemy definiować własne.

Motyw graficzny

Motyw graficzny: motyw Thunderbirda 2 i cały interfejs użytkownika został poprawiony tak, by zwiększyć użyteczność i efektywne wykorzystanie miejsca na ekranie.

Nowy motyw graficzny

Zmiany są widoczne już na pierwszy rzut oka. Dla mnie wygląd ikonek nie jest rzeczą najważniejszą, więc dość szybko „przełknę” zmiany. Przydatną sprawą jest natomiast cieniowanie co drugiego wiersza na liście wiadomości – drobiazg, a cieszy :)

Ułatwienia w dostępie do GMail

Ułatwiony dostęp do popularnych usług webmail: użytkownicy usług Gmail i.Mac mogą z nich korzystać w Thunderbirdzie po wprowadzeniu odpowiednich nazw użytkowników i haseł.

GMail

Mała rzecz a cieszy :) W kreatorze nowego konta po prostu mamy opcję „GMail”, gdzie tylko podajemy nasz login, hasło i kreator automatycznie wypełnia za nas dane serwerów POP3/SMTP i ustawia szyfrowane połączenie z opcją pozostawiania poczty na serwerze.

Powiadamianie o nowej poczcie:

Ulepszone powiadamianie o nowej poczcie: okna powiadomienia zawierają teraz także informacje o temacie i nadawcy wiadomości, a także fragment jej treści.

Powiadamianie o nowej poczcie

Bardzo fajna sprawa. Jak już mi i tak wyskakujące okienko przerwie oglądanie filmu, to wiem czy warto przerywać seans, bo to coś ważnego, czy tylko kolejny spam.

Wyszukiwarka w treści wiadomości

Mechanizm Znajdź wprowadzając: wyszukiwanie i podświetlanie tekstu wiadomości podczas wpisywania.

Kolejna mała rzecz, która cieszy.

Wpis opublikowany 20 kwietnia 2007
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Thunderbird 2.0 PL"

 1. Ciekawie wygląda opcja z etykietami. Jednak to troszkę za mało by mnie odciągną od operowego klienta (który etykiety też ma, ale tylko ograniczoną ilość i w dodatku z góry zdefiniowaną).

  Autor komentarza, piątek, 20 kw. 2007 #

 2. Najważniejsze jest jak szybko twórcy rozszerzeń zareagują na thunderbirda 2. Jeszcze do niedawna minimize to tray nie współpracowało, teraz z tego co widzę to już się zmieniło.

  Autor komentarza, sobota, 21 kw. 2007 #

 3. @galthran: Prawda. Minimize to tray działa mi bez najmniejszego problemu, niekompatybilność wykazało raptem kilka drobnych rozszerzeń, które już chyba nie są rozwijane.

  Ustabilizowane środowisko pozwala na ustawienie parametru MaxVersion oznaczającego zakres kompatybilności na coraz wyższe wartości. Teraz ponoć pojawiły się nowe możliwości dostępne dla twórców rozszerzeń… zobaczymy co ciekawego powstawnie w najbliższym czasie :)

  Autor komentarza, sobota, 21 kw. 2007 #

 4. TheBata! i tak nic nie pobije :D

  Autor komentarza, sobota, 21 kw. 2007 #

 5. Nigdy nie używałem takich programów,potestuję i napiszę wrażenia…

  Autor komentarza, czwartek, 6 lis 2008 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów