Teraz Google zachęca do pobrania IE7?!

 

Kto IE7 wojuje, ten od IE7 ginie!

Takie hasło krzyknął chyba ktoś z Google w zeszłym tygodniu, kiedy to Yahoo! zaczęło zachęcać do ściągnięcia IE7, oczywiście z Yahoo! Toolbar i domyślną wyszukiwarką Yahoo!. No a przecież nikt w Mountain View nie będzie czekał, aż Y! zgarnie im userów z rynku.

Google Blogoscoped informuje, że amerykańscy użytkownicy Google, którzy szukają IE7, Internet Explorer, IE lub Internet Explorer 7 zobaczą specjalną reklamę Google:

IE7 for Google ad

Kliknięcie na reklamę spowoduje przeniesienie na specjalną stronę zatytułowaną Download Internet Explorer 7 optimized for Google. Buahaha :)

IE7 optimized for Google page

Ta podtunningowana wersja IE7 ma oczywiście domyślnie wpakowanego Google Toolbar, Google jako domyślną wyszukiwarkę i stronę Google jako stronę startową.

Ciekawe, że Google użyło swojego systemu linków promocyjnych w AdWords w tym samym czasie, kiedy w ten sam sposób reklamuje się u nich Yahoo! ze swoją wersją IE7 :)

Yahoo! ad on Google

Obstawiamy: kiedy pojawi się w panelu Google AdSense nowe skierowanie: Internet Explorer 7 with Google Toolbar? :)

A mnie ciekawi ciągle, czemu na te wyczyny pozwala Microsoft… Czyżby zupełnie odpuścił sobie userów z Windows XP i IE7? Jak pewnie większość webmasterów cieszę się z faktu, że IE7 ma szanse względnie szybko się roznieść wśród userów, przez co będzie mniej ludzi z IE6, ale… Po co w takim razie inwestycja w wyszukiwarkę Live.com, skoro:

  • Każde nowe IE7 pobrane ze stron Yahoo! będzie używało wyszukiwarki Yahoo!
  • Każde nowe IE7 pobrane ze stron Google będzie używało wyszukiwarki Google
  • Każdy program Google (Picasa, Google Earth, Google Desktop, Google Talk) na koniec instalacji proponuje automatyczne przestawienie wyszukiwarki na Google (ilu z Was czyta najpierw dokładnie całą treść w oknie instalatora, a ilu od razu automatycznie klika przycisk Finish i nie czyta tego?)

Ja tam się nie znam, ale wszystko wygląda na to, że niedługo jedynymi userami Live.com będą tylko nowi użytkownicy Visty… Zresztą, co ja się przejmuję ;) Cyrk Microsoftu, nie mój. I use Google ;)

Wpis opublikowany 11 grudnia 2006
Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Teraz Google zachęca do pobrania IE7?!"

  1. Moim zdaniem google powinno sie wstydzic … i to bardzo :)

    Autor komentarza, poniedziałek, 11 gru 2006 #

  2. Fajna strona

    Autor komentarza, sobota, 11 lip 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów