Starsi ludzie w Internecie

 

Krótki wpisik w wolnej chwili pomiędzy turnusami na Interkampie zainspirowany newsem na jakimś portalu. Otóż była tam krótka notka o pewnym człowieku, który ma prawie 80 wiosen na karku i w zeszłym tygodniu zaczął blogować na YouTube. Obejrzałem na razie trzy filmiki i zdałem sobie sprawę, że sam poznałem takich ludzi, którzy na emeryturze zaczęli odkrywać świat Internetu.

Wspomniany człowiek o imieniu Peter, istnieje w YouTube pod pseudonimem geriatric1927, jest 78-letnim wdowcem, mieszka gdzieś w UK i jest zapalonym fanem motocykli. Bloguje o Internecie, świecie, opowiada swoją historię.

Według mnie, jest to super sprawa – zamiast siedzieć i gnuśnieć, odkrywa wciąż nowe rzeczy, aktywnie działa w Internecie, zawiera nowe znajomości przy pomocy MSN czy Skype’a.

Bywałem z wizytami serwisowymi u różnych ludzi, w tym również u takich w wieku okołoemerytalnym. Przykładowo jedna Pani, która zapisała się na tzw. Uniwersytet Trzeciego Wieku, gdzie uczęszcza na zajęcia komputerowe, używa komunikatorów do rozmów się z rodziną, buszuje po Internecie. Albo inna, która odkryła wygodę dostępu do banku przez Internet. Jeden Pan codziennie po śniadaniu robi przegląd prasy (oczywiście używając wydań elektronicznych i newsów w portalach). Albo Pan, który po przejściu na emeryturę zakupił sobie nowy komputer, podłączył się do Internetu i zamówił kilka spotkań, żeby poznać nowe rzeczy w sieci, bo chciał robić coś więcej niż Czat Onetu z kamerą, komunikatory i program telewizyjny na WP. Albo miłośniczka podróży i fotografii, która przy pomocy całkiem niezłej cyfróweczki uwiecznia na kolejnych płytkach zdjęcia z podróży. Można tak wymieniać i wymieniać…

Ciekawe co ja będę porabiał na emeryturze… :)

A oto podcasty wspomnianego na początku Petera:

First Try

Second Try

The vicar and the police questions

Re: Who are you….Who, Who…Who, Who

I pozostałe jego podcasty. Polecam.

Wpis opublikowany 13 sierpnia 2006
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Starsi ludzie w Internecie"

 1. Niestety często starsze osoby nie idą z duchem czasu, zatrzymują się i… Dziwią się, ?e coś nie idzie po ich myśli…
  Podziwiam takich ludzi jak Pan wy?ej.

  Autor komentarza, środa, 30 sie 2006 #

 2. jestem dwa lata młodszy od pokazywanego Anglika Petera, znam wiele blogów starszych ludzi w całej Europie i wiem, że pod wględem wieku jestem po Peterze drugim w Unii a w Polsce najstarszym. Są starsi ode mnie, posługujący się komputerem, ale oni blogów nie piszą. Zatem: mam lat 78, kto da więcej. Zapraszam na bloga Herbatka u dziadka na podanej wyżej stronie.

  Autor komentarza, poniedziałek, 5 lut 2007 #

 3. No właśnie, jestem starszą panią na emeryturze i właśnie na emeryturze zaczęłam korzystać z komputera i internetu.Mam konto inteligo,kupuję na Allegro,piszę blog od paru lat.Obecnie zmieniłam portal na którym mam założonego bloga.Kiedyś miałam na Interii, później na Onecie. Tak mnie to wciągnęło,że trudno by mi było bez internetu żyć.Przez Skaype rozmawiam z córką mieszkającą w Niemczech a przez gg porozumiewam się ze znajomymi w Polsce. Mój mąż przestał kupować gazety i czasopisma.Wszystkie wiadomości,które go interesują zdobywa czytając prasę wirtualną.

  Autor komentarza, poniedziałek, 28 wrz 2009 #

 4. opiekuję się 85 letnią mamą / nie chodzi/jest sprawna umysłowo ,elokwentnta ale brakuje jej towarzystwa jeżeli chcesz jej pomóc to napisz może ktoś będzie ją odwiedzał , dzwonił , czeka na miłych ludzi
  córka

  Autor komentarza, poniedziałek, 12 paź 2009 #

  • starsi ludzie muszą gimnastykować się i myśleć pozytywnie a wszystkie bóle ciała i duszy idą na bok ale samotność bez osoby w podobnym wieku jest straszna jak na to poradzić
   córka

   Autor komentarza, wtorek, 23 mar 2010 #

 5. Mam 75 lat i tez korzystam z internetu,sasiadki sie dziwia i wysmiewaja,nie wyobrazam sobie zycie bez komputera.

  Autor komentarza, poniedziałek, 22 mar 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów