SpeedAlarm dla Androida

 

SpeedAlarm

Kilka dni temu dostałem zaproszenie do testów aplikacji SpeedAlarm w wersji dla telefonów z systemem Android. „Suszarka” umieszczona w logo doskonale tłumaczy działanie aplikacji – wykorzystując wbudowany moduł GPS, połączenie z internetem i aktywność użytkowników, ostrzega przed stojącymi na naszej drodze niespodziankami w postaci radarów stałych, przenośnych, patroli z „suszarkami” czy wypadkach na drodze.

Działanie jest proste – jedziemy z włączonym telefonem i aktywnym GPS. Aplikacja co jakiś czas pobiera z internetu udostępnione przez innych użytkowników raporty. Jeśli coś jest na naszej drodze, wyświetla się stosowne powiadomienie i/lub ostrzega nas głos.

SpeedAlarm

W momencie gdy miniemy daną przeszkodę, możemy potwierdzić jej dalsze istnienie lub jej usunięcie. Wiadomo, że np. stałe radary zwykle tak szybko nie znikają, ale po wypadku odpowiednie służby posprzątają po kilku godzinach i dana informacja może być już nieaktualna. Przez 30 sekund od zgłoszenia lub potwierdzenia zgłoszenia możemy jeszcze zmienić zgłoszenie – np. w przypadku, gdy w ferworze walki trafiliśmy palcem w zły przycisk. Drobna rzecz, ale bywa przydatna.

SpeedAlarm

Z tego co wyczytałem na stronie projektu, nasza aktywność pozwala nam bezpłatnie korzystać z wszystkich danych udostępnianych przez innych użytkowników. Gdy przestaniemy aktywnie korzystać, punkty lecą w dół i albo znowu będziemy musieli aktywnie podziałać, albo zapłacić za dostęp do wszystkiego. Nie miałem jeszcze okazji przetestowania tego systemu punktów, ponieważ wersja dla Androida jest na razie w pełni darmowa. I według zapowiedzi autorów, będzie tak do czasu premiery pełnej, finalnej wersji.

Też chcesz przetestować?

Aplikację w wersji dla systemu Android można pobrać w tej chwili ze strony http://android.speedalarm.pl, a jako kod zaproszenia możecie podać TTOPA31. W Markecie SpeedAlarm ma pojawić się na początku przyszłego roku.

Liczę zwłaszcza na użytkowników z Trójmiasta – zgłaszajcie wszelkie utrudnienia, w najbliższym czasie będę trochę częściej kursował samochodem ;)

Wpis opublikowany 15 grudnia 2009
Tagi: , , , , , , ,
Kategorie: android, gsm, internet, software, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "SpeedAlarm dla Androida"

 1. Dobry test ;-) kliknąłem, że nie płacę i oto jestem ;-)

  Autor komentarza, wtorek, 15 gru 2009 #

  • Ci redaktorzy-hakerzy… ;)

   Autor komentarza, wtorek, 15 gru 2009 #

 2. Przydałby się spis wszystkich potrzebnych aplikacji na android które warto zainstalować zaraz po starcie telefonu :)

  Autor komentarza, wtorek, 15 gru 2009 #

 3. A za czas jakiś kliknąłem, że płacę — i też jestem. I nie zapłaciłem! :-)

  Autor komentarza, wtorek, 15 gru 2009 #

 4. A istnieje program w którym możemy włączyć internet i wyłączyć bo android ma to do siebie że nie pyta się czy połączyć z internetem :)

  Autor komentarza, wtorek, 15 gru 2009 #

  • ??
   Włączasz dostęp przez 3g poprzez długie wciśnięcie słuchawki czerwonej i z menu wybierasz opcję „sieć komórkowa włączona” lub „wyłączona”, dotkowo można włączać dostęp przez WiFi poprzez widget Androidowy.

   Autor komentarza, środa, 16 gru 2009 #

  • Ja używam APNdroid – jeden klik w skrót pa pulpicie i już nie ma połączenia z internetem

   Autor komentarza, środa, 16 gru 2009 #

  • @Ciacho: nie wszystkie telefony mają takie wygodne skróty. Do mojego HTC Magic z Android 1.5 trzeba niestety wrzucić jakąś dodatkową aplikację do tego.

   Autor komentarza, środa, 16 gru 2009 #

 5. Widzę, że się bezwiednie zdublowaliśmy – też opisałem SA u siebie.

  Co do spisu aplikacji – to dużo można znaleźć na forum android.com.pl.

  Autor komentarza, środa, 16 gru 2009 #

 6. Opisałem dokładnie kwestię zarządzania połączeniami w Androidzie: http://tomasz.topa.pl/zarzadzanie-i-monitorowanie-polaczenia-3g-w-telefonach-z-androidem.html

  Autor komentarza, sobota, 19 gru 2009 #

 7. Mam problem to wylaczyc co tydzien mi przychodzi przedluzenie

  Autor komentarza, poniedziałek, 28 lis 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów