Ruszył Polsat News – konkurent TVN24 i TVP Info

 

Polsat News

Wszyscy wpatrzeni w Polsat i Euro 2008, a tu 7 czerwca o godzinie 7:00 rano ruszył nowy kanał informacyjny – Polsat News. Współpraca z CNN, osiem ośrodków regionalnych, własny helikopter…

Premierę nowego kanału ogłoszono w komunikacie prasowym, ja oglądałem jeszcze piątkowe „Wydarzenia” nadawane już z nowego studia. Ku mojemu zdziwieniu, nowy kanał pojawił się już dziś w ramówce mojej kablówki. Z rzeczy ciekawych lub wartych wynotowania:

 • Program na żywo jest transmitowany w godzinach 7:00 – 24:00. W przeciwieństwie do TVN24, w godzinach 00:00 – 7:00 nie ma pasma powtórkowego – a przynajmniej teraz go nie widzę ;)
 • Polsat News jest nadawany w formacie 16:9. I w ogóle zazdroszczę posiadaczom nowych telewizorów, u mnie się póki co marnuje trochę powierzchni na czarne pasy :)
 • Współpraca z CNN. Według komunikatu prasowego, współpraca z CNN obejmuje: szkolenia zespołów dziennikarzy, reporterów i zespołu realizacji, wzajemną współpracę reporterską przy tworzeniu serwisów, dostęp do całego kontentu informacyjnego CNN, w najbliższym czasie powstanie 6 ośrodków zagranicznych Polsatu News – w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie, Moskwie, Brukseli i Paryżu.
 • Polsat zakupił helikopter – 7-osobowy (5 osób ekipy telewizyjnej + dwóch pilotów) Eurocopter EC 135. Przy nim Błękitny24 (R44 RAVEN II) to maleństwo…
 • Domena polsatnews.pl została zarejestrowana przez Polsat, na razie jednak wisi bezczynnie na Home.pl, o nowym serwisie informacyjnym czy choćby wizytówce nowej stacji na razie cisza.

Pod względem szaty graficznej i wystroju studia na pewno bije TVP Info, TVN24 chyba jednak (IMHO) wygląda lepiej. Jingle spokojne, melodyjne. Elementy graficzne kojarzą mi się z TVN-owskim programem „Uwaga!” – przesuwające się trójwymiarowe literki…

No to przez najbliższy tydzień, pomiędzy meczami oczywiście ;), zobaczymy co tam nowa stacja oferuje. Będzie miła odmiana od TVN24?

Aktualizacja: Po pierwszym dniu oglądania

Paweł na swoim blogu napisał takie zdanie:

Layout ogólnie wygląda na spokojny – czy to jest nowy pomysł na telewizję informacyjną ale nie agresywną? Ciekawe, czy uda im się utrzymać taki ton.

Nawet TVN Meteo jest żywszy od Polsat News. Spokojne jingle, spokojny ton prowadzących… Ten program jest ZA SPOKOJNY. Zobaczymy jeszcze po kilku dniach.

Wpis opublikowany 8 czerwca 2008
Tagi: , , , , ,
Kategorie: internet, media, tv

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Ruszył Polsat News – konkurent TVN24 i TVP Info"

 1. No i mi będą lądować za oknem tym helikopterem… Czad… ;)

  Autor komentarza, niedziela, 8 cze 2008 #

 2. Wydaje mi się jednak, że TVN’u nie pobije, TVP owszem, bo publiczna nigdy nie robiła dobrych programów. Bynajmniej mnie nigdy nie zainteresowali :)

  Autor komentarza, niedziela, 8 cze 2008 #

 3. Kwestia gustu – chciałbym zobaczyć taki spokojny kanał informacyjny bez taniej sensacji ale już widzę zagrywki a’la fakt czy SE… więc do czasu chyba…

  Autor komentarza, niedziela, 8 cze 2008 #

 4. Oglądam Polsat News i chciałbym nadal oglądać. Ale bardzo proszę wycofajcie z anteny NOSOMÓWCÓW. Np dzisiaj – 20-08-2008 jest owszem sympatyczna z wyglądu Pani, ale MÓWI PRZEZ NOS!!! To jest bardzo męczące w słuchaniu!!! I właśnie z tego powodu przełączam TV na TVN 24 – oni mają redaktorów z dobrą dykcją. Czy doprawdy nie możecie znaleźć 3-4 osoby z dobrą wymową?

  Podobnie nie mogę słuchać Piotra Kraśko – to „wzorowy nosomówca”, gdy on mówi – natychmiast zmieniam kanał TV i nie jest ważne co on mówi, on jest po prostu męczący.

  A dzisiaj jest tyle ważnych niusów, ale wybaczcie obejrzę je na TVN 24

  Autor komentarza, środa, 20 sie 2008 #

 5. Zgadzam się z Panem wladyslwem. Zawse lubiłem Polsat News ale przydałyby się wm osoby z lepszą dykcją.

  Autor komentarza, środa, 20 sie 2008 #

 6. zajebisty

  Autor komentarza, piątek, 12 wrz 2008 #

 7. Bardzo dobry program. Jednak z uwagi na brak teletextu nie wiadomo „co ,kiedy” –
  np.trudno trafic na ciekawe wypowiedzi prof. medycyny.

  Autor komentarza, sobota, 20 gru 2008 #

 8. ta zima mnie wykańcza boję się tylko jak nadejdzie odwilż i śnieg zacznie się topić to dopiero problem pozdrowienia .

  Autor komentarza, niedziela, 14 lut 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów