Ruszają reklamy Google AdSense dla kanałów RSS/Atom

 

Ruszają reklamy Google AdSense dla kanałów RSS/Atom

TechCrunch i Google Operating System poinformowały dziś o wyjściu z fazy testów reklam Google AdSense dla kanałów RSS/Atom. Sprawdziłem, są też dostępne dla polskich użytkowników.

Po wybraniu w instalatorze opcji „Google AdSense dla kanałów RSS/Atom” zobaczymy formularz w którym możemy wybrać typ reklam (graficzne, tekstowe, oba), częstotliwość ukazywania się reklam w RSSach, długość postów przy których mają ukazywać się reklamy (np. w notkach tylko powyżej 100 słów), miejsce w którym mają się pojawiać reklamy itd.

AdSense for Feeds

Kolejnym krokiem jest zdefiniowanie kanału do którego chcemy dodać reklamy. Wydawałoby się, że naturalną rzeczą byłaby tu np. lista feedów dodanych do Feedburnera (wykupionego w zeszłym roku przez Google). Jak się okazuje, nie jest to takie proste i integracja Google Account z kontem Feedburner jest w tej chwili dokonywana ręcznie. Cytat za centrum pomocy:

Google will soon provide a self-service process to migrate from an account on the original FeedBurner website to a Google Account. Currently, migrating your feeds from from FeedBurner to a Google account is a manual process. We will assist you directly to ensure a successful migration. The only way you can use AdSense for feeds is through your Google Account.

Polecam post na GoogleOS w którym opisano również tworzenie nowego kanału.

Update:

Na blogu Inside AdSense oficjalnie zaprezentowano nową usługę. Poniżej screencast na którym Product Manager Steve Olechowski opowiada o nowych reklamach:

Ciekawe czy tego typu reklamy przyjmą się na polskich blogach…

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 15 sierpnia 2008
Tagi: , , , , ,
Kategorie: google, internet, it, reklama

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Ruszają reklamy Google AdSense dla kanałów RSS/Atom"

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów