Popularne logo Ubuntu

 

Jest to małe uzupełnienie do wpisu OSKAra, który zauważył podobieństwo logo Ubuntu i spotkania użytkowników Allegro. Kolejnym serwisem, które ma podobne logo jest… Microsoft Alumni Network.

Mają coś wspólnego, prawda? :)

Microsoft Alumni Network

Ale to jeszcze pikuś! W kwietniowym numerze magazynu ReviewIT pojawiła się reklama wykorzystująca logo Ubuntu – zmieniono tylko napis. Zobaczcie sami:

ReviewIT

A to jest oryginał:

Ubuntu Logo

Wpis opublikowany 24 czerwca 2007
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Popularne logo Ubuntu"

 1. Ubuntu to cokolwiek robi by zapobiegać tego typu sytuacji?

  Autor komentarza, niedziela, 24 cze 2007 #

 2. Nie ma to jak postawić na oryginalność ; )

  Autor komentarza, niedziela, 24 cze 2007 #

 3. No z tym magazynem to przesadzili, a reszta… Ktoś w ogóle sprawdzał czy M$ albo Allegro nie używały tego loga wcześniej niż miało to miejsce w Ubuntu ? Założę się, że gdyby to Ubuntu zerżnęło logo z kogoś nie było by problemu, ale jak jakaś komercyjna firma to robi to powstaje zbędny szum…

  Autor komentarza, wtorek, 26 cze 2007 #

 4. Wiadomo, że w przypadku tej reklamy, to ktoś na żywca ściągnął logo i to powinno być ścigane.

  Jeśli chodzi o Allegro i Microsoft – tu można się w sumie tylko podśmiewać pod nosem, że Microsoft wzoruje się na Linuksie ;-) No bo motyw trzech trzymających się za rączki postaci to przecież nie jest znak towarowy itp.

  @Dziudek: Tak, poprzednie Spotkania Allegro miały inne logotypy, Microsoft Alumni Network zmienił logo na przełomie lipca/sierpnia 2005r.

  Autor komentarza, wtorek, 26 cze 2007 #

 5. @Tomasz Topa – no to może rzeczywiście się wzorowali, chociaż kto to wie… Mnóstwo ludzi nawet nie wie co to Ubuntu, więc mogło się zdarzyć, że ktoś przez przypadek wymyślił podobny motyw. Prawda jest taka, że w obecnym zalewie różnego rodzaju marek, logotypów ciężko jest wymyślić coś nowego, a jeszcze na dodatek można zostać uznanym nieświadomie za plagiatora ;)

  To tak jak nasza reklama EURO 2012 została uznana za plagiat – co do oprawy graficznej, można jeszcze mieć podejrzenia (choć ze względu na wymienione wyżej powody wcale to nie musiała być umyślna kopia), ale jak już zaczęli wymyślać, że motyw muzyczny jest ten sam O.o Ludzie czasami przesadzają, bo myślą, że jak oni mają świadomość istnienia czegoś to wszyscy muszą to samo wiedzieć… I w ten sposób rodzą się podejrzenia i nieporozumienia…

  Autor komentarza, środa, 27 cze 2007 #

 6. mają do tego prawo, ubuntu udostępnia się całe jako Public Domain, GNU… nie ma mowy o kradzieży intelektualnej. Po za tym, MS Alumni Network istnieje od 1994 roku, a to logo mają od 1997, więc trochę przed ubuntu…

  Autor komentarza, sobota, 12 sty 2008 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów