PHP/MySQL – Zadanie: Zapisywanie danych z ankiety

 

Jest już dość późno i ja osobiście powoli przestaje poprawnie kontaktować nad najlepszym rozwiązaniem, więc zostawię zagadkę dla czytelników, może ktoś zna/wpadnie na super optymalne rozwiązanie i zechce się nim podzielić :)

Sprawa wygląda mniej więcej tak:

  • Mamy kilku ludków, każdy z nich ma przypisany swój unikalny identyfikator i jest zapisany w odpowiedniej tabeli.
  • Każdy z ludków może sobie tworzyć ankiety, które też są zapisywane w osobnej tabeli.
  • Każda ankieta może zawierać nieograniczoną ilość pytań różnego typu: uzupełnij pole tekstowe, test pojedynczego wyboru, test wielokrotnego wyboru itp. Czyli używamy pól typu „text”, „radio”, „checkbox” i „selektów”. Pytania również są zanotowane w osobnej tabeli.
  • Każde z pytań, które wymaga wybrania jednej lub wielu opcji, posiada oczywiście zestaw dostępnych odpowiedzi zapisanych w kolejnej tablicy. Jesteśmy dobrzy i nie limitujemy ilości odpowiedzi do wyboru.
  • Po kliknięciu na przycisk „wyślij” wszystkie pola formularza są dostępne dla naszego skryptu PHP, który musi to jakoś umieścić w bazie danych. Mamy do dyspozycji identyfikator usera, id ankiety, id sesji, id każdego pytania i każdej ze zdefiniowanych odpowiedzi.

Zadanie: umieścić te dane w bazie danych tak, aby później każdy ludek mógł sobie w dowolnej chwili popatrzyć w swoim panelu na statystyki każdej ze swoich ankiet i przejrzeć wyniki poszczególnych ankietowanych (rozróżnianych po id sesji) czy poszczególnych pytań (id pytania).

To ja miłego główkowania w niedzielny poranek życzę i klikam na łóżko – czas spać :) Dobranoc.

Wpis opublikowany 21 października 2006
Tagi: , , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "PHP/MySQL – Zadanie: Zapisywanie danych z ankiety"

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów