PayPal w Polsce – to działa!

 

No nie wierzę, PayPal się w końcu ruszył! Konta Polaków nie należą już do grupy „send only” – są w pełni aktywnymi kontami PayPal!

No tak prawie pełnymi… Pomjając już fakt, że znowu cała akcja odbyła się po cichu i bez informowania nikogo (zapowiedzi prac modernizacyjnych dotyczyły ostatniego weekendu, gdzie oczywiście nic się nie stało. A tu dzisiaj nagle wielka rewolta). Anyway, jak na razie, to nie udało im się zrobić czegoś tak podstawowego jak przesyłanie pieniędzy z własnego konta bankowego na konto PayPal… Ale i tak jest postęp: możemy już przyjmować płatności i wypłacać je na nasze konto w banku!

Dodanie nowego konta bankowego ogranicza się do podania nazwy banku (w przypadku mBanku międzynarodową nazwą jest BRE Bank SA) i naszego numeru konta bankowego w formacie IBAN (czyli 26-cyfrowy numer naszego konta poprzedzony literkami PL).

Wypłata naszych środków z PayPal do konta bankowego ma trwać około 5-7 dni roboczych. Trochę długo… no ale lepsze to, niż nic. Za wypłacenie kwoty poniżej 500zł zapłacimy 5zł prowizji; wyższe wypłaty są darmowe. Minimalna kwota przelewu na konto to 30zł.

Jeśli ktoś chce, może już mi przesłać kilka groszy… eurocentów w ramach tzw. donation :) Przetestujemy działanie, a i zawsze się przyda na zbliżający upgrade serwerka… :)

Wpis opublikowany 8 października 2006
Tagi: , , , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "PayPal w Polsce – to działa!"

 1. Niemożliwe! Będę mógł przyjmować dotacje od sf.net! Łiii!

  Tylko kto mi dotację taką da ;-)

  Autor komentarza, niedziela, 8 paź 2006 #

 2. Czyli już niedlugo będzie można spokojnie kupować sobie rzeczy na polskich aukcjach nie mieszkając w polsce. Miód :)

  Autor komentarza, czwartek, 12 paź 2006 #

 3. Mam ogromną prośbę i pytanie… Gdyż chodzi mi o płatności paypal chciałabym zakupić coś w dolarach lecz jak przesyła się pieniądze na paypal to przemienia na polską walutę.. I rodzi się tu pytanie czy mając nasze „złotówki” na koncie to czy przy zakupie w dolarach paypal sam też zamieni walutę???
  Proszę o szybką odpowiedź na mojego maila..
  Z góry dziękuję

  Autor komentarza, wtorek, 13 paź 2009 #

  • PayPal automatycznie przeliczy kwotę na walutę w której ma nastąpić płatność.

   Autor komentarza, piątek, 16 paź 2009 #

 4. Hey!
  A jak mam na paypal dolary i chce „wyplac na konto bankowe” to tez automatycznie mi przeliczy na zl ?

  Autor komentarza, sobota, 17 paź 2009 #

  • Kwotę wypłaty można podać w walucie, w której obecnie posiadamy środki. Przykładowo posiadam obecnie środki tylko w GBP i tylko w takiej walucie mogę podać kwotę wypłaty. Ponieważ wypłacam na konto w PLN, mój bank automatycznie przeliczy przesłane przez PayPal funty na złotówki.

   W przypadku wszelkich niejasności i wątpliwości, zawsze można skorzystać z PayPalowego Konwertera Walut i przeliczyć salda na wybraną kwotę.

   Autor komentarza, sobota, 17 paź 2009 #

 5. nieprawda, środki trzeba najpierw przewalutowac na koncie paypal zawsze po zaniżonym kursie a dopiero potem przelewac na konto w Polsce

  Autor komentarza, czwartek, 5 lis 2009 #

 6. dlaczego na liście banków nie ma mBanku?!

  Autor komentarza, piątek, 8 paź 2010 #

 7. Zrobiłem , przelew przez Bluecash ? i co czekam 48h na doładowanie konta w paypal co za pierdolnik !

  Autor komentarza, wtorek, 15 wrz 2015 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów