PayPal dla Androida

 

Korzystam z płatności PayPal już od dawna, natomiast od kilku dni bawię się również aplikacją PayPal przygotowaną dla Androida.

Wśród możliwości aplikacji m.in.: dostęp do bieżącego salda i historii transakcji, wysyłanie pieniędzy oraz żądania zapłaty na wybrany adres (odbiorców płatności możemy wybrać z listy kontaktów – jeśli oczywiście mamy przy danym kontakcie wpisany jego adres e-mail), zlecanie wypłaty środków na dodane wcześniej konto bankowe, rozliczanie wspólnych rachunków czy przesyłanie płatności poprzez „bęcnięcie” telefonów.

Rozliczanie wspólnych rachunków

Ciekawym rozwiązaniem jest system rozliczania rachunków. Często płaci jedna osoba, a potem zaczyna się zabawa w oddawanie pieniędzy. Płacąca osoba wystukuje na swoim telefonie ostateczną kwotę i liczbę osób biorących udział w rozliczeniu. System domyślnie podzieli kwotę na równe części, ale można naturalnie dopasować wartości odpowiednim osobom. Wpisujemy ich adresy mailowe i po chwili dostają żądania zapłaty konkretnej kwoty.

Przelew przez „bump”

Jeśli dwie osoby chcące się rozliczyć mają urządzenia z Androidem lub iPhone, mogą dokonać przelewu przy pomocy „bęcnięcia” („bump”) telefonów. Na obu urządzeniach należy uruchomić aplikację i zbliżyć je do siebie – aplikacja wykryje sparowanie i pieniądze przelecą pomiędzy telefonami. Bardziej cool niż PayPass :)

Funkcje przesyłania pieniędzy przy pomocy bęcnięcia telefonów czy rozliczania rachunków przez PayPal wykorzystamy może raz czy dwa podczas wyjścia na piwo z grupą innych geeków :) Oprócz tego aplikacja pozwala na przyjemny i prosty dostęp do naszych kont w PayPal.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 7 września 2010
Tagi: , , , ,
Kategorie: android, gsm, internet, software, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "PayPal dla Androida"

 1. Czym telefon wykrywa to zbliżenie do „bump”?

  Autor komentarza, wtorek, 7 wrz 2010 #

  • Akcelerometr i G-sensor odczytują kierunek „bęcnięcia”, do tego aplikacja dorzuca przybliżoną lokalizację odczytaną z sieci GSM, koduje to i wysyła paczkę informacji na serwery Bump Technologies (w chmurę). Drugi telefon robi to samo. I jeśli serwery wykryją parę pokrywających się danych – parują urządzenia.

   Twórcy zapowiadają, że wszystko jest szyfrowane i bezpieczne, a za algorytmami stoi m.in. człowiek z doktoratem w mechanice kwantowej, więc z trochę większymi komórkami też sobie powinien poradzić :)

   Więcej można poczytać na stronach http://www.bu.mp

   Autor komentarza, wtorek, 7 wrz 2010 #

  • Czyli do bumpnięcia trzeba mieć tam konto? Czy wszystko już jest w aplikacji?
   No i online muszą byś wszyscy kontrahenci, a nie jak via mail zbierający składki.

   Autor komentarza, środa, 8 wrz 2010 #

  • Nie trzeba mieć dodatkowego konta, aplikacja PayPal wykorzystuje API Bu.mp i sama wszystko obsługuje.

   W AppStore / Android Market powinna też być dostępna aplikacja „Bump”, która umożliwia w ten sam sposób wymianę plików czy kontaktów pomiędzy telefonami. Fajna zabawka.

   Wszyscy standardowo dostają na maila PayPalowe wezwanie zapłaty. On-line muszą być osoby, które chcą zapłacić na miejscu poprzez „bump” albo chcą na miejscu przy pomocy mobilnego PayPala zapłacić.

   Autor komentarza, środa, 8 wrz 2010 #

 2. Fajne ;) choć prawdziwą wartość ma dla ludzi maniakalnie korzystających z PP. Ja w sumie uzywam sporadycznie, celem odebrania kasy z reklam, czasem do zapłacenia za jakąś reklamę, pieniążków na PP nie przetrzymuję.

  Ale opcja rozliczania się za pobyt w knajpie ze znajomymi fajna sprawa, dość często wychodzę ze znajomymi i potem sie rozliczamy na maila, przesyłając arkusz kalkulacyjny z zaznaczeniem co kto komu winien. Normalnie wyższa matematyka. A tak można by tylko wpisać kwotę i cyk. Problem w tym że nie wszyscy znajomi (śmiem zaryzykować że z realnych bliskich może nikt) mają konto na PP. Nawet zaawansowani komputerowo mogą nie mieć.

  Autor komentarza, wtorek, 7 wrz 2010 #

 3. Oprócz tego widzę iż masz nowy szablon.
  + fajny „gadżet” z odpinanym Zobacz również

  Natomiast na stronie głównej sitebar jest wyższy niż część środkowa. Tak więc będziesz tam ładował jeszcze jakieś reklamy typu 125*125

  Autor komentarza, środa, 8 wrz 2010 #

 4. Dzień dobry mam pytanko!?BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDÅ»

  Moja siostra tak samo jak ja zaczęła zarabiać przez internet. Zarobiła 50$ które chce wypłacić.I tu nie wiemy co zrobić ponieważ siostra nie ma konta w banku.posiada tylko konto paypal.
  Rozważamy 2 możliwości :

  1.) przelew z jej konta paypal na moje konto paypal (które podpięte jest pod mój rachunek w mbanku-ekonto)
  2. podłączenie jej konta paypal pod mój rachunek

  Tylko nie wiem co można? sama zarabiam w necie od nie tak dawna i nic podobnego nie robiłam! Proszę o pomoc

  Autor komentarza, niedziela, 19 wrz 2010 #

  • Najlepiej by było oczywiście żeby każda osoba posiadała własne konto PayPal połączone z własnym osobistym kontem bankowym…

   W opisanym przypadku najwygodniejsza chyba będzie opcja numer jeden – zrobić przelew pomiędzy kontami PayPal.

   Autor komentarza, niedziela, 19 wrz 2010 #

 5. dziękuję za pomoc
  bardzo dziękuję XD

  Autor komentarza, niedziela, 19 wrz 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów