Doświadczenia z ProLink.pl

 

W styczniu pisałem o ProLink.pl, czyli giełdzie linków tekstowych. Od tego czasu aktywnie korzystałem z tego serwisu w celu sprzedaży linków na kilku obsługiwanych stronkach i chyba mogę już teraz opowiedzieć opisać szerzej kilka elementów, o których wspominałem w komentarzach do poprzedniego wpisu.

Miałem okazję wypłacić już zgromadzone środki i wielokrotnie kontaktować się z supportem ProLink.pl. I do tej pory jestem zadowolony – zarówno z zarobków na niezagospodarowanych do tej pory stronkach, jak i kontaktu z firmą.

Przede wszystkim pozytywnie nastraja szybkość wypłaty zarobionych pieniędzy. Nie ma sztywnych limitów wypłaty, więc gdyby się uprzeć, można wypłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Ja wypłacałem kilka stówek i od momentu zlecenia wypłaty do zaksięgowania pieniędzy na koncie minęło zaledwie kilka dni roboczych. Szybki kontakt w sprawie formy wypłaty, wystawienie rachunku, uzupełnienie braków z mojej strony i pieniądze w kieszeni.

Plusik za kontakt również w kategorii monitorowania poprawności wyświetlania linków. Dodałem do systemu strony oparte na przeróżnych CMS-ach, z różnymi kodowaniami znaków, dziwacznymi systemami cache’owania, aktualizacjami… gdy tylko coś przestawało działać, dostawałem maila z informacją od Prolinka. Tu dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość, bo ostatnio to ja byłem tą problematyczną stroną :)

Dodam jeszcze, że ostatnio zaktualizowali wygląd strony głównej, wygląda zdecydowanie przyjaźniej i całość jest bardziej przejrzysta.

No i najważniejsze – są reklamodawcy – przynajmniej raz dziennie dostaję maila z informacją o sprzedaży jakiegoś linku. Grosik do grosika i powoli zbiera się na kolejną wypłatę. A firma zdobywa kolejnych reklamodawców oferując dodatkowe bonusy – dostałem informację, że właśnie ruszyła promocja organizowana wspólnie z DotPay’em, w której powiększają każdą wpłaconą za ich pośrednictwem kwotę przeznaczoną na zakup linków o 10%.

Wpis opublikowany 9 maja 2011
Tagi: , , ,
Kategorie: blog, ciekawostki, internet, it, miniblog, reklama, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Doświadczenia z ProLink.pl"

 1. Ja też tam kupuję i sprzedaję linki od miesiąca. Na razie zapowiada się bardzo dobrze. Ciekawe czy utrzymają dynamikę rozwoju…

  Autor komentarza, poniedziałek, 9 maj 2011 #

 2. Witam.
  Tomasz – jak w praktyce wygląda sprzedaż takich linków?
  Jak wyglądają rozliczenia? Kasa za sprzedaż z góry?
  Mam sporo niszowych serwisów, część dodałem właśnie.
  Zobaczymy jak się będzie kręciło.

  Autor komentarza, poniedziałek, 9 maj 2011 #

  • Sprzedajesz konkretne linki na konkretnych podstronach, każda ma sprawdzony PageRank, poziom itd. i jest wyceniona na konkretną stawkę. Link jest wykupywany na okres miesiąca, a na konto wydawcy codziennie wpływa 1/30 tej kwoty.

   Autor komentarza, poniedziałek, 9 maj 2011 #

 3. Witam Panie Tomku,
  Też chciałabym zacząć sprzedawanie reklam na moim blogu kulinarnym. Dotarłam jednak do informacji, że Google może karać serwisy sprzedające linki pozycjonujące? http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=66736 Czy miał już ktoś problem przez taki sprzedaż linków?

  pozdrawiam
  Monika

  Autor komentarza, niedziela, 29 maj 2011 #

  • Moni.. zgadza się, mogą.. Dwóch znajomych straciło swoje pozycje i PR za sprzedaż linków. Polecieli z PR4 na PR0 oraz z pierwszych stron wyszukiwania..

   Autor komentarza, wtorek, 28 cze 2011 #

 4. Jak w temacie jestem osobą sprzedająca tam miejsce reklamowe na linki, na moich prywatnych serwisach. Jako wydawca powiem że jest masę błędów w systemie, moje domeny mają po kilka tysięcy podstron, (sprawdzone przez sitemape, i indeks google) a system mi wyświetla że mam ich ok 50. Sytuacja ta dzieje się przy wielu domenach jakie dodałem.

  Źle sprawdzany jest PR strony i przede wszystkim ze rzadko! Po dodaniu domeny PR był 0, lecz po aktualizacji PR Google system prolink tego nie uwzględnił i zamiast linków z pr 5 sprzedawałem linki z PR 3.

  Kontakt z obsługą Prolink jest prawie niemożliwy, kilu dniach próby udało mi się porozmawiać z jakimś Panem który zajmuje się tematem kontaktu z prasą. (se myślę jakaś duża firma jak mają osobę do kontaktu z prasą). Pan powiedział żeby napisać maila, ale i to nic nie dało. ZERO MOÅ»LIWOŚCI PODJĘCIA KONTAKTU!!!

  Jestem również osobą kupująca linki w systemie i ty też mam nieciekawe doświadczenie. Próba wpłaty środków do systemu trwała ok . 2 tygodnie !!!

  W historii jest jakaś informacja że płatność jest niezrealizowana, pomimo że podczas płatności był komunikat że jest ok, chodź środków z konta nie pobrało. Po wielu mailach oczywiście bez odpowiedzi i po okresie ok 3 tygodni postanowiłem ponowić próbę wpłaty, po czym wszystko było ok.

  Jak dla mnie te prolink to jedne wielkie BETA jeszcze jest, ponadto właściciele są bardzo nieodpowiedzialni i nie warto podejmować współpracy z partnerem który ma głęboko w dup..ie kontakt z klientem.

  Autor komentarza, wtorek, 9 sie 2011 #

 5. aktualnie prolink to ma wielkie problemy z regulowanie płatności zalegaja po klika tygodni monity maja gdzies jak tak dalej pojdzie to za chwile stana sie malo wiarygodni – juz szykuje monit z wpisaniem ich do krajowego rejestru dłuzników

  Autor komentarza, środa, 7 mar 2012 #

  • Hmm… u mnie ostatnio płatności w miarę regularnie idą. Zobaczymy, ostatnia FV wystawiona 28 lutego.

   Autor komentarza, środa, 7 mar 2012 #

  • Powiem Tobie że po wystawieniu FV zmieścili się w terminie. Także na chwilę obecną na wypłaty nie narzekam.

   Autor komentarza, piątek, 9 mar 2012 #

 6. prolink ma ogromne problemy z terminowością wypłat. Wystawione przez moją firmę rachunki czekają po kilka tygodni. Ostatnio prolink stwierdził, że mój serwis nie wyświetla poprawnie linków i wypłaty nie zrealizują. To oczywista bzdura (ich kod dodany w szablon strony) więc byłem zmuszony zrezygnować z współpracy. Nie polecam – grosze zarobku, ciągłe problemy i duże ryzyko.

  Autor komentarza, wtorek, 27 lis 2012 #

  • Mam ten sam problem. Ostatnio coś zmieniali w oprogramowowaniu bo chwyciłem kilka poważnych nieprawidłowości. Zgłosiłem je ale jak widzę bez echa.

   Autor komentarza, piątek, 30 lis 2012 #

 7. No u mnie też ciężko z wypłatą zarobionych pieniędzy. Trochę to trwa za długo.

  Autor komentarza, wtorek, 8 sty 2013 #

 8. podobnie prolink zalega z pałtnosciami – twierdzą zę linki nie wyświetlają sie prawidłowo co jest nie prawdą zlew kompletny na informacje i ponaglenia – szykuje poważniejsze kroki na prolink odnosnie długów jakie mają – czy ta firma przypadkiem nie pada ?? jak takie problemy mają z płatnościami??

  Autor komentarza, sobota, 13 kw. 2013 #

 9. No u mnie w miarę terminowi są. Kilka dni czasem zalegają, ale tragedii nie ma.

  Autor komentarza, poniedziałek, 23 wrz 2013 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów