NASK nie będzie już sprawdzało konfiguracji NSów przy zmianie delegacji domeny

 

Info z dzisiejszego biuletynu DNS.pl:

NASK rezygnuje ze sprawdzania konfiguracji serwerów nazw podczas zmian delegacji domeny. Takie podejście pozwala uniknąć dodatkowych opóźnień wynikających z procedury sprawdzania konfiguracji NS oraz eliminuje konieczność powtarzania operacji zmiany delegacji w przypadkach gdy następuje, nawet chwilowy, problem z siecią Internet na drodze od NASK do serwera końcowego po stronie abonenta.

Dobra wiadomość dla tych, którzy mają wykupione hostingi w różnych zagranicznych firmach, które w swoich panelach zarządzania miały dodatkowe skrypty sprawdzające delegację domeny. Zdarzało się wpadać w takie błędne koło:

  • w panelu rejestratora nie można było zmienić delegacji domeny, ponieważ serwer nazw nie był jeszcze skonfigurowany do jej obsługi
  • w panelu hostingu nie można było dodać domeny i przez to skonfigurować nameserverów, ponieważ domena nie była jeszcze na nie wydelegowana.

Ot taka ciekawostka. Biuletyn dostępny pod adresem http://www.dns.pl/dns.xml.

Wpis opublikowany 5 maja 2009
Tagi: , , , ,
Kategorie: domeny, hosting, internet, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "NASK nie będzie już sprawdzało konfiguracji NSów przy zmianie delegacji domeny"

  1. W końcu to zmienili i w końcu będę miał mniej problemów z klientami ;-)

    OSKAr, wtorek, 5 Maj 2009 #

  2. Nareszcie. Szkoda że zajęło im to tyle lat :P

    mf, wtorek, 5 Maj 2009 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów