Magia Angry Birds: są ptaszyska, więc jest fajne

 

Kurier przyniósł dzisiaj telefony od Nokii do przetestowania (opisy wkrótce). Moją uwagę przykuł jeden szczegół z samego opakowania.

Na spodzie kartonu Nokii 700 było zdjęcie telefonu z włączoną grą Angry Birds. Czy gra jest preinstalowana na telefonie? Nie, trzeba ściągnąć z Ovi Store. Ale i tak ptaszyska są wyeksponowane bardziej niż inne funkcje telefonu albo aplikacje systemowe. Dlaczego?

Bo na telefonie można zainstalować Angry Birds, a Angry Birds kojarzą się z czymś fajnym. Więc telefon musi być fajny i nowoczesny, prawda?


Nokia 700 - Angry Birds na pudełku

Przejrzałem sobie kilka filmików promocyjnych i reklam Nokii i na wielu z nich było widać właśnie Angry Birds. Jeśli nie krótką scenkę z uruchomioną grą, to przynajmniej ikonka gry widoczna na jednym z pulpitów.

Angry Birds w reklamie Nokii

A przynajmniej trafiała jako jedna z tych „niezbędnych aplikacji” :)

Angry Birds: Must Have App

Oczywiście nie mówię, że tylko Nokia wykorzystuje skrzeczące ptaki w swoich reklamach. Przykładowo Motorola XPRT była reklamowana jako profesjonalny telefon, dzięki któremu biznesy załatwimy błyskawicznie i będziemy mogli szybko wrócić do grania. W Angry Birds oczywiście :).

Jeszcze dalej poszedł Samsung, który w swojej reklamie Samsunga Ace umieścił telefon jako cel porwania przez świnie.

Ale największą kampanię reklamową wykorzystującą wściekłe ptaki wśród firm z branży telekomów prowadzi zdecydowanie T-Mobile, który w Barcelonie zbudował „żywą” planszę do gry w Angry Birds.

I znowu: zobaczcie nasze nowoczesne smartphone’y, tablety i inne urządzenia, na których można pograć w Angry Birds. Bo te urządzenia mają być dla wszystkich, a przecież ta gra jest właśnie dla wszystkich :)

World Wide Angry Birds Web

W pewnym momencie ptaszyska musiały wyjść poza ekrany telefonów oraz tabletów i trafić na ekrany pecetów. Pamiętacie jaki był szał, gdy Angry Birds pojawiły się w wersji dla Google Chrome? Nagle zwykli klikacze mogli rozbijać zamki świń siedząc przed domowymi komputerami.

Pojawił się również filmik w którym autorzy Angry Birds zachwalali Chrome jako platformę do webowych aplikacji:

A potem pojawiło się Google Plus, a w nim w końcu gry. I co miało być przewagą G+ w stosunku do Facebooka i jego gier od Zynki? Oczywiście Angry Birds. I do dzisiaj ta gra znajduje się wśród polecanych pozycji.

Angry Birds w Google Plus

Ale nie tylko Google wspierało się ptakami. Rovio przygotowało też kilka krótkich filmików dla Microsoftu, w których świnie i ptaki korzystały z mobilnego Binga:

Angry Birds na wielkim ekranie

Ale wściekłe ptaki wyszły również poza komórki i tablety. Podczas tegorocznych targów CES, Samsung pokazywał swoje nowe modele telewizorów z serii Smart TV. Skoro w nowoczesnych telewizorach mamy dwurdzeniowe procesory, przeglądarki internetowe i różne aplikacje, to na pewno znajdzie się też miejsce dla Angry Birds. I tak oto podczas wystąpienia na scenie pojawił się znajomy ptak

Angry Birds w TV Samsunga

O filmie animowanym Rio, który trafił na wielkie ekrany kin nawet nie wspominam.

Angry Birds dobre do wszystkiego

…nawet do reklamy pistacji ;)

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 13 stycznia 2012
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, gadżety, internet, marketing, reklama, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Magia Angry Birds: są ptaszyska, więc jest fajne"

 1. A może bym tak jakoś bloga popromował za pomocą Angry Birds? :] Mam już nawet pewien szalony plan :D

  Autor komentarza, piątek, 13 sty 2012 #

  • Ty przygotujesz tutorial jak zrobić procę i przeszkody, a potem znowu wrzucisz kryptoreklamę Karteczkowa pokazując jakie ładne ptaki wycięła Małżonka? :)

   Autor komentarza, piątek, 13 sty 2012 #

 2. to w sumie nie takie złe ptaszki co? ;)

  // ps: Topa w koncu ruszył z tymi wpisami ;))

  Autor komentarza, piątek, 13 sty 2012 #

 3. Gdyby jeszcze te skrzeczące kulki przypominały w czymś ptaszyska… :P

  Autor komentarza, piątek, 20 sty 2012 #

 4. Dlaczego Angry Birds? Bo tak naprawdę znaczna część osób decydujących się na zakup telefonu z androidem kupuje go z uwagi na szereg możliwości z zakresu jego eksploatacji – co w podświadomości zazwyczaj kształtuje obraz właśnie tej gry. A dlaczego nokia ma Angry Birds? – przyciąga tych niezdecydowanych lub wybierających androida z uwagi na tą grę. Gra ta jest kojarzona z androidem, dlatego Nokia wychodzi na przeciw i wskazuje, że ich oprogramowanie również ma możliwość odpalenia tej gry!

  ————–
  I bardzo dobrze, bo oprogramowanie noki nie ma zbyt dobrego odzewu. O ile aparaty mają świetne (chodzi o kamery) o tyle ten soft psuje całość (subiektywna ocena).

  Autor komentarza, wtorek, 7 lut 2012 #

 5. Bo po prostu Angry Birds są dobre na wszystko :-)

  Autor komentarza, środa, 27 cze 2012 #

 6. Ta gra jest już doslownie wszędzie, ale nie ma się co dziwić na łeb bije inne gry na smartphony pod względem grywalności

  Autor komentarza, wtorek, 10 lip 2012 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów