Listonosz przyniósł dobre rzeczy :)

 

Jednak Poczta Polska działa jeszcze :) Sezon się kończy, więc Poczta kończy wakacyjną działalność handlową i rozpoczyna pracę, do której została pierwotnie stworzona. Dostarcza przesyłki pocztowe. Doczłapał się do mnie w końcu przeciążony listonosz i przyniósł dwie koperty z tzw. przesyłkami listowymi poleconymi.

Novell SUSE Linux Enterprise 10 Service Pack 1 Release

Przyszła moja nagroda w konkursie serwisu biznes.net, czyli płytki z Novell SUSE Linux Enterprise 10 Service Pack 1 Release Evaluation Kit. W zestawie płytki z wersją Desktop i Server. Po rejestracji na stronie jeszcze 60 dni dostępu do łatek.

Można co prawda to samo ściągnąć ze stron Novella, ale co wygląda ładniej – pobazgrana własnoręcznie wypalona płytka DVD-R czy takie eleganckie pudełeczko? ;)

Tak na marginesie tylko wspomnę, że dzisiaj jest 27 sierpnia, natomiast przesyłka została nadana 21 sierpnia. 6 dni temu. 4 dni robocze temu. Płaci człowiek cholipa jasna trzykrotnie wyższą cenę za głupie potwierdzenie nadania i nic z tego nie ma…

Pendrive Pentagram PentaDRIVE 610 4GB

Na to maleństwo czekałem najbardziej :) Stary pendrive powiedział podczas Zlotu „nie” i więcej nie ruszył. No cóż, trzeba było zainwestować w nowy.

PentaDRIVE 610 4GB

Stylowy czarny kolor, firmowa smyczka, dwa lata gwarancji, zwiększona odporność na wilgoć i wysokie temperatury (na pewno przejdzie ostre testy podczas normalnego użytkowania ;)) i przełącznik blokady przed zapisem – w końcu koniec z łapaniem syfów u kogoś, kto miał sobie tylko coś zgrać…

Tak się chciałem tylko pochwalić ;)

Wpis opublikowany 27 sierpnia 2007
Tagi: , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Listonosz przyniósł dobre rzeczy :)"

 1. Chwalipięta:P

  Pozdrowienia z kursu z Pogorzelicy;)

  Autor komentarza, poniedziałek, 27 sie 2007 #

 2. To ja się nie będę chwalił swoim pendrivem 8 GB, bo nie wygrany, tylko kupiony…

  Autor komentarza, poniedziałek, 27 sie 2007 #

 3. Miło się czasem pochwalić :) Ważne żeby umieć się cieszyć takimi drobiazgami ;)

  ps. Szkoda, że jednak nie będziecie z Klisiem na Yulbizie. Może za miesiąc?

  Autor komentarza, poniedziałek, 27 sie 2007 #

 4. Pamiętaj, że Poczta Polska przy przesyłkach poleconych nie gwarantuje Ci czasu w jakim doręczy Twój list z tego co pamiętam.

  A nawet jeśli weźmiesz list priorytetowy to PP gwarantuje, że 70% takich przesyłek dotrze w ciągu 2 dni roboczych. Ale zawsze mogą powiedzieć, że byłeś w tych 30% – a wtedy już czas doręczenia jest nieokreślony :)

  Autor komentarza, poniedziałek, 27 sie 2007 #

 5. @Adam:
  Nie nie, nagrodą w konkursie była tylko płytka z SUSE :) Pendrive kupiony w zeszły piątek na Allegro. 4GB wydaje mi się optymalną pojemnością… :)

  @Paweł:
  Wiem, szkoda, szkoda… Dodatkowa robota wypadła a jednak podróż do Wa-wy, cała noc imprezy, powrót i odespanie = 2 dni wycięte… Chociaż nie ukrywam, że wolałbym spędzić ten czas w tak zacnym gronie ;) Co do wrześniowego – 26.08 mam egzamin poprawkowy z ekonometrii…

  @Mariusz:
  Art. 48a.1 ustawy z dnia 18 marca 2004r. „Prawo pocztowe” (z późniejszymi zmianami):
  Operator publiczny obowiązany jest doręczać przesyłki listowe przyjęte do przemieszczenia i doręczenia w ramach powszechnej usługi pocztowej:
  1. nie później niż w 4 dniu po dniu nadania – w przypadku przesyłki listowej najszybszej kategorii
  2. nie później niż w 6 dniu po dniu nadania – w przypadku przesyłki niebędącej przesyłką najszybszej kategorii

  Jak to bywa w praktyce – wiemy…

  Na ten „zwykły” prorytet nie ma co liczyć. Następnego dnia powinno być dostarczone 82% przesyłek a nie 70% reklamowane swego czasu przez PP (patrz: Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych: http://www.poczta-polska.pl/normy_krajowe.htm).

  Jeśli jest więc coś pilnego do wysłania, to trzeba zainwestować w ponad dwukrotnie droższy „list polecony priorytetowy” – żeby w razie czego mieć potwierdzenie nadania z tym magicznym stempelkiem-datownikiem…

  Autor komentarza, poniedziałek, 27 sie 2007 #

 6. Tomek, czy to jest ten pendrive, o którym mi pisałeś na GG ? :)

  Autor komentarza, wtorek, 28 sie 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów