Kryminalni i W11 do roboty – skradziono brylanty!

 

Gdańsk jutro będzie na pierwszych stronach wszystkich gazet. Z depozytu Targów Jubilerskich zniknęły nagle brylanty o wartości 1,5 mln dolarów! Pufff! I nie ma!

WOLVERINE! Wiem, że byłeś wczoraj w biurze Międzynarodowych Targów Gdańskich i byłeś zły na kobietę, z którą nie mogłeś się doagać. Ale mogłeś po prostu przyjść jeszcze raz gdy będą kompetentne osoby, a nie od razu zabierać wszystkie błyskotki, które się nawiną pod rękę ;) Chcesz ten domek na kaszubach kupić? A mówiłeś, że chcesz go tylko na weekend wynająć na imprezę :)

A tak serio – jakim cudem przez noc może wyparować zestaw biżuterii wart takie pieniądze? I to jeszcze ze specjalnego depozytu, który powinien być należycie zabezpieczony? A tu jeszcze news taki się pojawia: „Według informacji RMF FM pancerny sejf, w którym trzymane były diamenty, nie został rozpruty„.

Wyłudzenie ubezpieczenia przez właściciela biżuterii czy cwaniactwo któregoś z pracowników obsługujacych depozyt? I żeby nie było jakiegoś monitoringu, strażników…? Wirtualna Polska już to określiła kradzieżą stulecia.

W każdym serialu typu „Kryminalni” czy „W11 – wydział śledczy” detektyw-macho już dawno by miał kopię taśm i rozpoznanego człowieka… Gdybym się lepiej czuł, to bym zaraz się przeszedł wokół hal MTG i szukał tych świecidełek :) 10% znaleźnego… mmhmmm… :)

Wpis opublikowany 15 marca 2007
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Kryminalni i W11 do roboty – skradziono brylanty!"

 1. A gdzie złodzieje sprzedadzą ów brylanty? :D

  Autor komentarza, czwartek, 15 mar 2007 #

 2. Kislu. w kraju bezprawia… Polsce :-)

  Autor komentarza, czwartek, 15 mar 2007 #

 3. Przecież Zawada jest w niebezpieczeństwie i chce pomścić żonę :>.

  Autor komentarza, czwartek, 15 mar 2007 #

 4. TVN24 oczywiście dopadło na miejscu jakiegoś rzeczoznawcę, który stwierdził, że takie kradzieże nie są w sumie aż tak egzotyczną rzeczą na tego typu targach, tylko się o tym zwykle nie mówi. I co? I nikt nie pilnował sejfu? Organizator już umywa ręce twierdząc, że on nie bierze odpowiedzialności za to co ludzie tam zostawiają. Ot o to jest te 4,5 miliona złociszy,nie? Cholera, to jakiś zupełnie inny świat…

  A co do sprzedaży – na czarnym rynku ponoć za około 1/3 ceny można takie coś upchnąć :)

  Autor komentarza, czwartek, 15 mar 2007 #

 5. A mnie denerwowalo to wczoraj, że przez pół dnia co informacje gadki-szmatki o diamentach. A co mnie to?
  Dali ukraść to ukradli, i to jeszcze będzie na maksa przekręt, bo jak wspominasz Tomku sejfu nierozpruli, całą noc był pilnowany przez firmę ochroniarską…
  A może tych diamentów nigdy nie bylo?? ;)

  Autor komentarza, piątek, 16 mar 2007 #

 6. [OT]
  @Tomasz Topa

  Mógłbyś może polecić serwis gdzie można wykupić tanio domenę .pl z opcją backorder?
  [/OT]

  Autor komentarza, piątek, 16 mar 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów