KrakSpot.tv i Jak to się k… robi

 

Oglądacie videocasty / video podcasty, na przykład takie „technologiczne” typu iKanapka czy AppleBlog.tv? Ja osobiście nigdy nie mogłem się przekonać do tego typu formy. Chyba wolę po prostu czytać newsy i artykuły niż je oglądać opowiadane przez innych. No może wyjątkiem jest „hotforwords” na YouTube, ale rozumiecie – nauka słów jest ważna :)

Dostałem ostatnio informacje o dwóch nowych videocastach i postanowiłem zobaczyć czy coś się zmieniło w moim nastawieniu do tego typu produkcji.

KrakSpot.tv

Krakspot.tv to znana już konwencja „dwóch panów z dwoma laptopami na jednej kanapie”. Marcin Jaśkiewicz i Dominik Szarek w YouTube’owym skrócie (max. 10 minut) co środę prezentują ciekawostki z świata IT. Ograniczenie czasowe sprowadza KrakSpot.tv do dwóch newsów + wzmianki o sponsorach i informacji o konkursie co może pozostawiać pewien niedosyt. Chyba nie tylko ja miałem skojarzenie z „teleekspresem”.

Obejrzałem trzy pierwsze odcinki i przedpremierowe nagrania testowe. Na pewno z każdym odcinkiem wychodzi coraz lepiej. Ciekawie wyglądają ujęcia na cały plan zdjęciowy – widać, że nad nagraniem pracuje kilka osób, jedna z nich (Kamil Janik) włącza się czasem do dyskusji z prowadzącymi. W pierwszym odcinku była bardzo fajna czołówka, szkoda, że nie pojawia się w kolejnych odcinkach (a czas jest). Tematy różne, jednych zainteresują bardziej, innych pewnie trochę mniej.

Startup School / Jak to się k… robi @ Lookr.tv

Rafał Agnieszczak zaprasza z kolei na godzinę lekcyjną (obie części pierwszego odcinka trwają w sumie prawie 45 minut) do swojej Startup School. WebStarowy Człowiek Roku wraz ze swoim gościem zdradzą nam „Jak to się k… robi” biznes w tym internecie. Czyli tym razem dwóch panów, dwie kanapy i jeden wywiad.

W pierwszym odcinku gościem był Kominek. Obejrzałem całość dwa razy. Raz oglądałem rozmowę dwóch „internetowych celebrytów”, taki „kuba wojewódzki pierdu-pierdu o niczym” i oceniłem średnio. Jednak nie recenzowałem programu na podstawie tych kilku głupawych fragmentów. Drugi raz podszedłem już do tego inaczej i wszystko wydało mi się ciekawsze. Wygląda na to, że nowy program będzie raz w miesiącu i chyba nawet będę śledził kolejne odcinki.

Newsy wolę czytać, ale…

Za videocastami „newsowymi” nie przepadam, nie oglądałem i raczej nie będę oglądał. „Tekstowe” newsy trafiają do mnie szybciej, mogę je czytać gdzie i kiedy chcę, no i czytam dużo szybciej niż oglądam.

Ale do takich wywiadów się chyba zacznę przekonywać. Lubię oglądać wystąpienia ciekawych osób z różnych konferencji i spotkań, na których opowiadają o swoich biznesach. Kilka nagrań wrzucałem na blog, np. z Startup Bootcamp czy Startup School.

Czekam na kolejny odcinek „Jak to się k… robi” w którym będzie gościł jeden z twórców FilesTube.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 21 stycznia 2010
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, internet, social media, video, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "KrakSpot.tv i Jak to się k… robi"

 1. A ja za to bardzo lubię videocasty.

  Krakspot niestety mnie w 1 odcinku strasznie zawiódł i boję się odpalać kolejne.

  Appleblog jest wg mnie bardzo dobry i dla użytkownika mac’a i iphone’a takiego jak ja bardzo użyteczny.

  Zaraz zobaczę Agnieszczaka. Merytorycznie pewnie będzie ok chociaż jego styl bycia momentami mi nie odpowiada. Zobaczymy.

  Autor komentarza, czwartek, 21 sty 2010 #

  • To ja, jako współprowadzący zachęcam mimo wszystko do odpalenia trzeciego odcinka :) sporo się zmieniło od pierwszego, co nie jest akurat moją opinią, ale widzów.

   http://www.youtube.com/watch?v=8k9_lcZeAX8

   pozdrawiam i mam nadzieję, że uda się odbudować Twoje zaufanie każdym kolejnym odcinkiem :)

   Autor komentarza, czwartek, 21 sty 2010 #

  • To ja podpiszę się pod komentarzem Dominika i również sugeruję zerknąć na drugi lub trzeci odcinek. Lepiej.

   Autor komentarza, czwartek, 21 sty 2010 #

 2. Obejrzałem „Jak to się k… robi” (ciekawy tytuł – zwłaszcza, że pierwszy gość, Kominek, jest przeciwnikiem takiego wykropkowywania wulgaryzmów) i może być nieźle. Fakt, takie trochę sieciowe celebryctwo (cele-bractwo?), lekko w stylu Wojewódzkiego. Jedna rzecz mnie drażni – to, co miał Wojewódzki na początku: prowadzący sam się lansuje, a nie pozwala mówić gościowi. Ale tak jak kiedyś Wojewódzkiego (jeszcze w Polsacie) na ziemię sprowadził Najsztub, tak mam nadzieję i tu pojawi się gość, który nauczy Agnieszczaka „jak to się k… robi”.

  Autor komentarza, czwartek, 21 sty 2010 #

 3. A jakie macie zdanie odnośnie podkastów newsowych czy technologicznych?

  Autor komentarza, czwartek, 21 sty 2010 #

 4. W lookr chłopaki mieli przynajmniej ubaw „z panem na h” ;D

  Autor komentarza, czwartek, 21 sty 2010 #

 5. Wywiad Ragniego z Kominkiem obejrzałem, bo obserwuję dokonania obydwu od kilku lat i darzę ich sporym szacunkiem.

  Jeden odcinek AppleBlog.tv obejrzałem, forma mi się spodobała, ale ze względu na to, że to kompletnie nie jest obszar moich zainteresowań, odpuściłem sobie dalsze oglądanie.

  Innych tego typu audycji nie oglądam, szkoda mi czasu. Jak mam zapoznać się z newsami z czyimś komentarzem, wolę poczytać.

  Autor komentarza, czwartek, 21 sty 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów