Jeszcze przed gwiazdką 2009: Amazon Kindle i pilotażowo eClicto

 

Amazon Kindle Polska

W dzisiejszym komunikacie prasowym Amazon zapowiedział wprowadzenie swojego czytnika Kindle na nowe rynki. Dostęp do elektronicznych wydań książek ma być możliwy w ponad 100 krajach, w tym i w Polsce. Pierwsze egzemplarze ruszą w świat 19 października w cenie $299.

Warto też przypomnieć, że na początek grudnia zaplanowany jest pilotażowy start platformy eClicto firmowany przez Grupę Kolporter. Za 899zł będzie można zakupić promocyjny pakiet składający się z czytnika i 100 bezpłatnych książek. Ciekawe czy decyzja Amazona w jakiś sposób wpłynie na plany związane z eClicto.

Nie są to na pewno tanie gadżety: około 900zł za sam czytnik, a do tego dochodzi jeszcze koszt zakupu samych treści. Nigdy też jeszcze nie miałem w rękach takiego urządzenia, chętnie bym przetestował te rozwiązania.

O dylematach związanych z wyborem pomiędzy wydaniami tradycyjnymi a elektronicznymi pisałem ostatnio w sierpniu w tekście Plik czasopism vs plik z czasopismem, czyli wybór pomiędzy papierem a e-wydaniem. Wybrałem ostatecznie prenumeratę elektronicznego wydania Marketingu w Praktyce i Press. Ale i tak wciąż kupuję i noszę w torbie papierowe wersje tygodników…

Źródła: dzisiejszy komunikat Amazon, komunikat Kolportera z 21 września.

Wpis opublikowany 7 października 2009
Tagi: , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, hardware, media, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Jeszcze przed gwiazdką 2009: Amazon Kindle i pilotażowo eClicto"

  1. Kindle jest fajny, kiedy czytasz książki tylko na nim. Jak chcesz czytać również na iPhonie czy też innym urządzeniu które ma dostęp do sklepu Amazona, zaczynają się jaja z DRM…

    http://www.geardiary.com/2009/06/19/kindles-drm-rears-its-ugly-head-and-it-is-ugly/
    http://www.geardiary.com/2009/06/21/kindlegate-confusion-abounds-regarding-kindle-download-policy/

    Autor komentarza, czwartek, 8 paź 2009 #

  2. Niby wiadomo wiadomo że fajnie się czyta wydania papierowe, ale co mnie denerwuje najbardziej to to że one jednak ważą a do takiego czytnika wrzucam na kartę i jest i to mi się podoba, więc czekam na tego polskiego czytnika. A co do kindle to wszystko super ale właśnie te zabezpieczenia.

    Autor komentarza, piątek, 9 paź 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów