Jeszcze lepsze indeksowanie plików Flash

 

Na blogach Official Google Blog i Webmaster Central poinformowano dzisiaj o ulepszeniu robotów Google o zdolność indeksowania bardziej zaawansowanych plików flash (tzw. RIA – Rich Internet Applications). Ulepszenia GoogleBota są możliwe dzięki współpracy z Adobe, która to firma udostępniła niezbędne informacje o używanej technologii.

Jak wynika z krótkiego FAQ opublikowanego na Webmaster Central:

  • roboty potrafią indeksować treści typu tekstowego z plików .SWF dowolnego typu – od buttonów, przez menusy na stronach full-flash kończąc.
  • tekst wyciągnięty z flashy może być użyty do tworzenia krótkiego podsumowania strony, które wyświetli się na stronie wyników.
  • roboty będą potrafiły „przeklikać” się w razie potrzeby przez osadzone w animacji przyciski
  • wszelkie zewnętrzne pliki załadowane przez daną animację (HTML, XML, inne SWF) będą indeksowane jako osobne pliki, ich treść nie zostanie dołączona do treści głównej animacji
  • Limity: GoogleBot wciąż nie jest specem od JavaScriptu, więc animacje osadzane przy pomocy kodów JS mogą nie być indeksowane

Wpis opublikowany 1 lipca 2008
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: google, internet, it, wyszukiwarki

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Jeszcze lepsze indeksowanie plików Flash"

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów