iPhone.com 0wn3d. By Apple.

 

Na blogu DomainTools.com pojawiła się informacja, że domena iphone.com zmieniła właściciela. Niejaki Michael Kovatch, który zarejestrował ją już w 1995 roku zgodził się odsprzedać domenę firmie Apple. Nie chce dokładnie zdradzić na jaką kwotę opiewała transakcja (no i się mu wcale nie dziwię :)), ujawnił tylko tyle, że jest to 7-cyfrowa kwota, czyli przynajmniej milion dolarów.

Biorąc pod uwagę, że tylko w pierwszy weekend sprzedaży, nowiuśki telefon znalazł ponad 500 000 nabywców, każdy zostawił w sklepie 499-599 dolarów, to w najgorszym przypadku do kasy wpłynęło prawie 250 milionów podobizn Waszyngtona. Ktoś wyliczył, że koszt produkcji jednego telefonu wynosi około 200 dolarów. Apple z pewnością stać na odkupienie takiej domeny :)

A Michaelowi trzeba pogratulować udanej transakcji :)

iPhone

Wpis opublikowany 3 lipca 2007
Tagi: , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "iPhone.com 0wn3d. By Apple."

 1. hehe, co by było jakby za x lat jakaś wielka firma hi-tech wypuściła jakiś produkt o nazwie Topa :P

  Jakub Szestowicki, wtorek, 3 Lip 2007 #

 2. No to podejmiemy negocjacje, zobaczymy się uda wytargować ;)

  Tomasz Topa, wtorek, 3 Lip 2007 #

 3. I sądzę, że nie brał ze swoich pieniążków pare stówek na to cacko, tylko kazał sobie jeszcze przysłać do domu : )

  OSKAr, środa, 4 Lip 2007 #

 4. @Jakub Szestowicki – niw chcę psuć Tomkowi humoru, ale taka firma może kupić domenę np: topa-tech.pl, tak jak to na przy=kład zrobił fioletowy play ;)

  Quisto, środa, 4 Lip 2007 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów