InFakt.pl – sprawdziłem, przydatny

 

Zakładając działalność założyłem sobie, że zaoszczędzę trochę na obsłudze księgowej i sam sobie powystawiam fakturki i zadbam o składki. Program studiów zahaczał o podstawy księgowości, więc wypadałoby sobie poradzić ;)

Z dostępnych na rynku webowych programów do prowadzenia takiej małej księgowości, wybrałem inFakt.pl w wersji Premium.

Za dwieście złotych rocznie mam całkiem zgrabne narzędzie do wystawienia kilku fakturek w miesiącu na usługi reklamowe lub wykonanie stron.

Rejestr wystawionych faktur z ładnym oddzieleniem tych niezapłaconych w terminie (powinienem się zacząć przyzwyczajać, prawda?), zapisywanie danych kontrahentów i stałych cen produktów/usług. W kategorii kosztów również prosty sposób na dodawanie nowych otrzymanych faktur, obsługa pojazdów, środki trwałe.

No i cały moduł księgowości dostępny w pakiecie Premium – Księga Przychodów i Rozchodów generuje się sama, w zaliczkach na podatek dochodowy automatycznie uwzględniane są składki ZUS. Deklaracje VAT i VAT-UE również. Nic tylko na początku kolejnego miesiąca usiąść i hurtowo drukować wszystkie wygenerowane dokumenty.

O terminach druku i płatności też przypominają mailem i żółtym boksem, który wielkimi literami uświadamia ile na chwilę obecną należy odłożyć na wszelkie podatki, składki itd.

W zestawie jest jeszcze telefoniczne lub mailowe wsparcie księgowej, jednak jeszcze nie miałem potrzeby korzystania z tej pomocy.

Podoba mi się szata graficzna – elementy są duże, przejrzyste i nie odstraszają zwykłego śmiertelnika gęstą siatką tabelek z małymi cyferkami w komórkach. Zdecydowanie bardziej przyjemne od iFirma.pl, którą również brałem pod uwagę.

Oczywiście pytanie, czy nie szybciej / sprawniej / wygodniej znaleźć sobie obsługę księgową za 200 zł miesięcznie, która będzie za nas o wszystkim pamiętać. Pewnie w przypadku większych działalności na pewno to ułatwi, ale jeśli na razie w ciągu miesiąca przewija się przez system kilka dokumentów, a na dodatek podstawowe zasady księgowości nie są mi obce…? Te kilka zaoszczędzonych stówek na pewnie się kiedyś przyda.

Na razie jestem więc z inFakt.pl zadowolony, w pierwszym miesiącu poskładałem oraz popłaciłem wszystko w terminie i bez błędów (mam przynajmniej taką nadzieję ;)). Mogę więc spokojnie polecić usługę.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 21 lipca 2011
Tagi: , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, internet, it, prywata, software, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "InFakt.pl – sprawdziłem, przydatny"

 1. 200zl/msc? Drogo strasznie. Sprawdź wfirma.pl – tam to wszystko jest za niecałe 35zł/msc.

  Autor komentarza, czwartek, 21 lip 2011 #

  • Aj, błąd. 200 zł rocznie (dokładnie 199 zł netto). Już poprawiam.

   Autor komentarza, czwartek, 21 lip 2011 #

  • „Za dwieście złotych rocznie” :) Nie miesięcznie.

   Autor komentarza, czwartek, 21 lip 2011 #

  • Hmm… nie, dobrze napisałem. inFakt – 200 zł rocznie. Dwie stówki miesięcznie biorą biura rachunkowe w Trójmieście.

   Autor komentarza, czwartek, 21 lip 2011 #

  • Mało tego. Nowo powstałe firmy mają u nich rok za darmo:
   http://wfirma.pl/artykul/programy

   Autor komentarza, sobota, 30 lip 2011 #

 2. Ja korzystam z usług biura rachunkowego, płacę 110 zł miesięcznie brutto.
  Plusem jest to, że nie muszę zawracać sobie głowy żadnymi papierami. Ja tylko wystawiam faktury i im je donoszę, oni za mnie wypełniają i wysyłają wszelkie dokumenty do US czy ZUS. Mają doświadczenie, co miesiąc kontrolerów z US, którym wiedzą jak się tłumaczyć za klientów. Nie boją się w moim imieniu wystąpić do skarbówki o zwrot nadpłaconego podatku itp. ;)

  Autor komentarza, czwartek, 21 lip 2011 #

 3. a ja korzystam z wfirma.pl do wystawiania dokumentow i rozrachunkow, natomiast na koniec miesiaca wioze papierki do ksiegowej, ktora za wszystko bierze odpowiedzialnosc:)

  Autor komentarza, piątek, 22 lip 2011 #

 4. A co powiecie na to: obsługa biura rachunkowego (umowa, księgowanie, odpowiedzialność) + dostęp on-line + wszystkie te fajne narzędzia fakturująco-raportująco-wspomagające = 55 zł / m-c (netto)?
  Od przeszło dwóch lat mam przyjemność współpracowania przy tworzeniu i obsłudze systemu TAXE i muszę przyznać – w każdym miesiącu obserwujemy stale rosnące zainteresowanie usługą.

  Autor komentarza, sobota, 23 lip 2011 #

 5. Ja też wfirma.pl i biuro rachunkowe. Może są to i koszty, ale po 2 latach posiadania firmy, stwierdzam, że to naprawde dobra decyzja :)

  Autor komentarza, wtorek, 26 lip 2011 #

 6. Nie tak dawno otworzyłam firmę i w związku z tym że posiadam podstawową wiedzę księgową postanowiłam sama prowadzić swoją firmę. W pierwszej kolejności trafiłam na infakt, spodobał mi się serwis, założyłam konto. Niestety system wydał mi się nie kompletny. No więc brakuje tam podstawowych rzeczy typu, ewidencja środków trwałych i paru mniej ważnych funkcji. W końcu trafiłam do wfirmy, i tam zostałam. Nie mam większych uwag co do działania serwisu. Może bym coś poprawiła. Księgowość internetowa o tyle jest lepszym rozwiązaniem od zwykłych programów że w sytuacji częstego podróżowania sprawy firmy praktycznie stale ma się pod ręką. Gorąco polecam takie rozwiązania.

  Autor komentarza, wtorek, 26 lip 2011 #

 7. Do faktur korzystam z konkurencji – centrumfaktur, a księgowego mam realnego. Dlaczego? Ponieważ, nie muszę czasu tracić na wprowadzenia wszystkich danych, tylko wysyłam dokumenty księgowemu – do tego może podejść do US lub innego urzędu jak jest potrzeba. A najważniejsze – w każdej chwili doradzi i zawsze coś podpowie.

  Autor komentarza, środa, 10 sie 2011 #

 8. Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, to pewnie wystarczyłoby coś takiego. Ja jednak wolę też mieć prawdziwego księgowego, któremu zanoszę faktury a reszta mnie nie zajmuje.

  Autor komentarza, sobota, 20 sie 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów