Hosting dla webaplikacji napisanych w Django, Rails, CherryPy, Python, PHP…

 

Od dłuższego czasu szukałem jakiegoś miejsca gdzie mógłbym wrzucić blipowe szmery-bajery (tak! nowa domena: szmerybajery.pl) i kilka innych podobnych wynalazków.

Typowe hostingi przystosowane pod strony WWW się średnio nadawały (limity pamięci, czasu wykonywania się skryptów, krzywe patrzenie na zbyt wiele pozycji w cronie czy inne cuda), VPS to trzeba sobie skonfigurować, później pilnować… no i cena też odpowiednio wyższa. Aż tu zupełnie przypadkiem trafiłem na WebFaction.com. Co mnie zainteresowało?

We give you a full linux shell account with all the tools you need to compile anything you like, so our service is almost as flexible as a VPS. One big advantage of our shared hosting service is that we maintain the server and keep it secure for you.

Also, the memory that we provide in our plans is the actual memory that is available to your application. With a VPS you also have to run the operating system, web server, database server etc in your allocated memory.

Czyli mamy niby „shared hosting”, ale:

 • z pełnym kontem shellowym, które pozwala w razie potrzeby skompilować potrzebne rzeczy
 • wysoki limit pamięci przeznaczonej do uruchamiania aplikacji. W przeciwieństwie do VPSów, nie muszę kombinować jak w tym limicie zmieszczę system operacyjny, apache’a, mysql…
 • brak limitu procesów (oczywiście póki mieścimy się w limicie pamięci)
 • spore limity miejsca i transferu jak na konto w USA przystało :)
 • MySQL5 i PostgreSQL w standardzie
 • możliwość odpalania aplikacji Django, Rails, CherryPy, Python, PHP…
 • Nginx, który się doskonale sprawdza do serwowania statycznych plików
 • Naprawdę wygodny panel do zarządzania aplikacjami, domenami…
 • 60 dni na przetestowanie, w ciągu których możemy uzyskać pełen zwrot pieniędzy

Managed dedicated hosting

Jest też oferta managed dedicated hosting – w najtańszym pakiecie za $350 miesięcznie (+ „trzynastka” w wysokości $300 jako jednorazowa opłata instalacyjna) Celeron 2.4Ghz, 1GB RAMu, 250GB dysku i 1300GB miesięcznego transferu.

Za $500 miesięcznie dostaniemy Dual Xeon 2.8Ghz + 2GB RAM i 2000GB transferu, za $700 Dual Woodcrest 5130 Dual Core + 4GB RAM + 3000GB transferu.

Wiele różnych gotowych aplikacji / środowisk do wyboru

W panelu wybieramy jakiego typu aplikację chcemy dodać, a system dobierze nam odpowiednio dopasowane środowisko. Lista gotowych rozwiązań jest bardzo długa:

Przystępne ceny

$8,50 miesięcznie to cena porównywalna z tymi w Site5 i DreamHost. Plus: można płacić PayPalem. Minus: PayPalem można opłacić tylko za rok (lub więcej) z góry, w przypadku karty płatniczej można opłacać usługę co miesiąc. No i dolicza te nieszczęsne 15% VAT-u dla UE… Ale i tak ceny konkurencyjne.

Jak działa?

Bardzo dobrze. Na razie odpaliłem tam SzmeryBajery.pl – chyba nie ma teraz większych problemów z korzystaniem z Sekretarki, prawda? Gdy to teraz piszę, na serwerze leci maszyna licząca do TOP99, która molestuje każdego z użytkowników Blipa – nie ma problemów.

Więcej info oczywiście na webfaction.com.

Pod linki do webfaction.com podpiąłem swój kod polecającego. Gdybyście zamawiali konto, zostawcie proszę login alpha jako polecający – zarobiona prowizja z pewnością przyczyni się do ulepszenia kolejnych blipowych szmerów-bajerów z których tak chętnie korzystacie ;)

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 5 stycznia 2009
Tagi: , , , , ,
Kategorie: blip, hosting, internet, it, webmaster, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Hosting dla webaplikacji napisanych w Django, Rails, CherryPy, Python, PHP…"

 1. Doczytałeś się tam info na temat szybkości łącz w usłudze dedykowanych (znów ślepy jestem chyba)? Bo poza tym np. w porównaniu z Kimsufi od OVH wychodzi dość drogo (2XL za 140 brutto). Za to masz brak limitów (choć niezbyt szybkie łącze). Choć muszę przyznać, że OVH udogodnieniami nie powala.

  Robiłeś jakieś testy, jak szybko Ci wszystko chodzi? Jak zrobisz mógłbyś opublikować? Przyda się napewno.

  Autor komentarza, poniedziałek, 5 sty 2009 #

 2. O, nie widziałem nowej oferty Kimsurfi. Ostatni raz jak tam zaglądałem, to był tylko czysty dedyk na celeronku.

  Ja mam wykupiony ten pakiet „shared” z 80MB pamięci za $8,50/mc. Na administracji serwerami się nie znam, wielkich potrzeb nie mam… więc dla mnie spokojnie wystarcza to coś za ~30zł miesięcznie.

  Później wystawię jakiś większy plik do pobrania, będzie można przetestować łącze. Jak działają proste stronki można zobaczyć na http://szmerybajery.pl

  Autor komentarza, poniedziałek, 5 sty 2009 #

 3. Aaa… bo Ty jeszcze to z managed dedicated porównujesz… Nie no, drogo tam mają jak cholera. $350/mc to bardzo dużo. W takich kwotach to w Hetznerze największego managed można dostać… i jeszcze na piwo zostanie

  Autor komentarza, poniedziałek, 5 sty 2009 #

 4. Są jakieś kody ze zniżkami?

  Autor komentarza, wtorek, 6 sty 2009 #

 5. @Tomek: Nie widziałem nigdzie.

  Autor komentarza, wtorek, 6 sty 2009 #

 6. No szkoda :/

  Autor komentarza, wtorek, 6 sty 2009 #

 7. A jaki jest panel obsługi? Jest opcja subkont / resellera?

  Autor komentarza, wtorek, 6 sty 2009 #

 8. Wiedziałem że to by było już za dobre ;) Swoją drogą to o tej firmie już kiedyś słyszałem ale mi przypomniałeś, że może warto do tego wrócić :)

  Ten screencast nie jest przypadkiem z poprzedniej wersji panelu? Teraz widzę, że jest inne okno logowania.

  Autor komentarza, wtorek, 6 sty 2009 #

  • Zmienił się design strony głównej, więc i ekran logowania się ciutkę zmienił :) Ale sam panel wciąż wygląda praktycznie tak samo – nie licząc kosmetycznych poprawek w menu i większej liczby pozycji na liście gotowych aplikacji

   Autor komentarza, wtorek, 6 sty 2009 #

 9. I jak tak opinia no prawie po roku?
  Czy zna ktoś coś tańszego i mniejszego? Bo wszędzie to min 10GB, a ja potrzebuję coś małego gdzie będę mógł poćwiczyć, przy czymś więcej niż tylko blog.

  Autor komentarza, niedziela, 22 lis 2009 #

  • Opinia wciąż bardzo dobra, właśnie przedłużyłem tam konto i chyba przerzucę tam całą resztę z Site5. Nie miałem tam ani jednego problemu przez ostatni rok, po prostu odpaliłem wszystko i zapomniałem, bo nie było najmniejszych problemów. I to jest chyba najważniejsze.

   Autor komentarza, niedziela, 22 lis 2009 #

 10. Powstało chyba coś polskiego na kształt webfaction – http://tracepoint.pl. Wygląda spoko, ma ktoś konto może?

  Autor komentarza, piątek, 21 sty 2011 #

 11. a sorry, stary temat widzę ;p

  Autor komentarza, piątek, 21 sty 2011 #

 12. Mieliśmy już kilka domen na różnych hostingach, ale takiego badziewia jak webfaction nie widziałem. Å»ałuję, że przeszliśmy na ten serwer. Ciągle są problemy z django, a dokładnie z pamięcią. NIgdzie indziej nie było takich problemów.

  Autor komentarza, niedziela, 11 lis 2012 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów