„Gotowanie dla geeków” – książki do wygrania

 

Kurier przyniósł dziś paczkę od Wydawnictwa Helion, w której znalazły się dwa egzemplarze książki Gotowanie dla Geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka. I te książki są dla Was.

Przeglądam teraz jeden z egzemplarzy i widzę, że oprócz prostych i smacznych przepisów jest tam dużo ciekawostek odnośnie kuchni, wywiadów, rad odnośnie technik gotowania, metod na kuchenny lifehacking… albo pomysłów na użycie transglutaminazy, która wchłonięta do dróg oddechowych może być zdecydowanie niebezpieczna :)

Ot taka lekka, łatwa i przyjemna pozycja, która pobudzi ciekawość wewnętrznego geeka siedzącego w każdym z nas ;)

Właściwa temperatura pieczenia

Co zrobić żeby wygrać?

Skoro książka traktuje o kuchni, to i konkurs musi być na swój sposób kulinarny. Czekam na fotki samodzielnie* przygotowanych potraw o „geekowej” formie.

Mogą to być torty, ciasta, ciasteczka, kawy, steki, zupki chińskie – cokolwiek lubicie (lub umiecie przygotować :)), byle tylko już z daleka można było w tych potrawach dostrzec geekowskie akcenty. Czyli pikseloza, nawiązania do starych gier, komputery, konsole, telefony… co tam tylko przyjdzie Wam do głowy.

Tort

Podkreślam słowo samodzielnie przyrządzonych, chociaż możecie oczywiście korzystać z pomocy dziewczyny / żony / mamy / babci (tudzież męskich odpowiedników) :) Przepisy dołączone do zdjęć również mile widziane, sam spróbuję później odtworzyć ;)

Zdjęcia przesyłajcie na adres gotowanie @ topa.pl – każdy może zgłosić kilka potraw. Nadesłane fotki będę starał się w miarę regularnie publikować na blogu w specjalnej galerii, podobnie jak w przypadku konkursu Linksys.

Ponieważ już pojutrze rano wylatuję na trzy tygodnie, ustalmy termin nadsyłania prac na 15 września. Jest więc duuużo czasu, można spokojnie pichcić ;)

Jak tylko odpuści mnie po powrocie jetlag, zlecę komuś bezstronnemu wybór zwycięzców. Jeśli będzie dużo fajnych zgłoszeń, spróbuję załatwić jeszcze trzecią książkę i może jakieś dodatkowe gadżety.

Gofry

A więcej o książce można znaleźć na stronach Helionu.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 23 sierpnia 2011
Tagi: , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, gadżety, konkursy, rotfl, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "„Gotowanie dla geeków” – książki do wygrania"

 1. Cóż, nie wpasuję się w wymagania, ale dobra reklama nie jest zła, więc podlinkuję do mojego „kulinarnego” blożka: http://prawdziwe-jedzenie.tumblr.com

  (btw. pierwszyyy!!!1!!!1!!jeden!1!!jedenaście!!1)

  Autor komentarza, wtorek, 23 sie 2011 #

  • Jak dla mnie, to z tej swojej z masłorem grzanki mógłbyś jeszcze zrobić ultra epicką i geekowską grzankę z masłorem ;)

   Autor komentarza, wtorek, 23 sie 2011 #

  • spamer ;P

   Autor komentarza, wtorek, 23 sie 2011 #

 2. Kurde, a może jednak coś wykombinujem? ;-) Ale jak nie wygram to wiecej do Ciebie Tomku nie wpadne popatrzec na nowe gadzety ;P

  Autor komentarza, wtorek, 23 sie 2011 #

  • Mnie? Szantażem? ;-)

   Autor komentarza, wtorek, 23 sie 2011 #

 3. Chciałem to kupić już od naprawdę dawna, więc chyba wykorzystam okazję ;). Mail wysłany, a później postaram się dosłać coś jeszcze.

  Autor komentarza, środa, 24 sie 2011 #

  • I dotarło, fajne fajne ;)

   Autor komentarza, środa, 24 sie 2011 #

 4. tez kiedyś mogłem uznać się za geeka jeśli chodzi o gotowanie. Ale teraz jest zupełnie inaczej. Wszystko czego się nauczyłem o gotowaniu to w sumie zasięgnąłęm z internetu. Tyle blogów kulinarnych i nie tylko. Ostatnio znalazłem całą fajną serię o gotoaniu na herbacie tutaj http://klub.dilmah.pl/blog/2011/07/21/gotujemy-na-herbacie-1/ Jesli się tylko chce to można wszystko :)

  Autor komentarza, środa, 14 wrz 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów