Google uwolniło stronę „Bykom-STOP!”

 

Nie wierzę… po kilku (kilkunastu?) miesiącach strona www.bykom-stop.avx.pl wróciła w końcu na pierwsze miejsce wyników wyszukiwania dla najbardziej oczywistego zapytania (bykom stop)!


Bykom-STOP at Google

Å»eby nie było za dobrze, nagle poważnie zmalała liczba wyników zwracana dla zapytania link:bykom-stop.avx.pl. Jeszcze tydzień temu wyszukiwarka zwracała ponad 4000 wyników…

Najważniejsze jednak to, że nawet wszechpotężne Google wie jednak co to miłosierdzie i końcu każdemu anuluje zasłużoną (lub nie) karę… Ciekawe na jakiej podstawie – ktoś w końcu wszedł na stronę i zobaczył, że jest „nieszkodliwa”, czy może zadziałało tak przeniesienie strony na inny serwer?

Wpis opublikowany 10 lutego 2007
Tagi: , , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google uwolniło stronę „Bykom-STOP!”"

 1. Tak btw. sporo zapytan musi isc na bykomstop.avx.pl a nie bykom-stop.avx.pl skoro jest na 8 pozycji :P

  Zamber, sobota, 10 Lut 2007 #

 2. Już od dawna nie zwraca tych 4k wyników… nawet jak kiedyś patrzyłem to nie wiedziałem co jest.. Pomału wraca do normy, ale i tak im chwile zejdzie.

  OSKAr, sobota, 10 Lut 2007 #

 3. @Zamber:a faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi :) Może się zmotywuję i naskrobię do AVX maila z prośbą o wydelegowanie również tej domeny…

  @OSKAr: Bodaj jeszcze tydzień/dwa tygodnie temu sprawdzałem i wyświetlało wszystkie… Jeszcze się cieszyłem, że znów będzie można zwiększyć liczbę w sidebarze…

  Nic, zaraz poprawię sitemapę (widzę, że się zawieruszyła przy przenosinach) i mam nadzieję, że narzędzia Google mi coś powiedzą na ten temat.

  Tomasz Topa, sobota, 10 Lut 2007 #

 4. A ja tylko zglosze blad w tej notce, literowka :)

  Ostatni akapit:
  „każdemu analuje zasłużoną (lub nie) karę…”

  „analuje”? Ja bym nie chcial ;) Chyba mialo byc „anuluje”

  Pozdrawiam!

  Piotr tenLIS Lisowski, niedziela, 11 Lut 2007 #

 5. Cichaj, nic tam nie było ;)

  Thx.

  Tomasz Topa, niedziela, 11 Lut 2007 #

 6. Ja jakoś przespałem to…Za co ten site miał karę?

  matipl, poniedziałek, 12 Lut 2007 #

 7. Stawiam, że wszystko poszło o to, że w bardzo krótkim czasie nowy site dostał bardzo dużą ilość linków bezpośrednich w tym od dość wysoko notowanych stron. Na dodatek linki te zawierały praktycznie identyczny anchortext… PageRank wysoko podskoczył (obecnie PR=5), a jednocześnie strona główna trafiła dostała mocno po pozycji i na zapytanie „bykom-stop” (a nawet „bykom-stop.avx.pl”) próżno było szukać go na wysokich pozycjach w Google.

  Tomasz Topa, poniedziałek, 12 Lut 2007 #

 8. A może to ten ich nowy algorytm mający za zadanie wyeliminować „google bomb” stał za usunięciem strony z wyników?

  ikari, sobota, 24 Lut 2007 #

 9. Gdyby strona poleciała w dół niedawno, to bym był skłonny właśnie uwierzyć w te rozbrajające działania :)

  Ale strona wpadła na typowy filtr antyspamowy – bardzo dużo linków z anchortextem równym domenie w bardzo krótkim czasie…

  Tomasz Topa, sobota, 24 Lut 2007 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów