Google przejęło DoubleClick za ponad 3 miliardy dolarów

 

Dzisiaj w nocy pojawiła informacja prasowa potwierdzająca spekulowane od pewnego czasu przymiarki do przejęcia przez Google firmy DoubleClick inc., jednej z większych firm zajmujących się obsługą reklam w Internecie. Kontrakt opiewa na, bagatelka, 3,1 miliarda dolarów.

Jak to się mówi? Konsolidacja rynku reklamy internetowej? A może monopolizacja…?

Wpis opublikowany 14 kwietnia 2007
Tagi:
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google przejęło DoubleClick za ponad 3 miliardy dolarów"

 1. „for $3.1 billion in cash”: gotówką? o.O no ładnie, ciekawe kiedy im się to zwróci…

  Aaben, sobota, 14 Kwi 2007 #

 2. @Aaben: Jeszcze w tym roku. Ostatnie zakupy to prawie tyle ile przychody dochody (!) Google w czwartym kwartale 2006 roku ($3,21 miliarda). A zauważ, że DoubleClick to przecież maszynka do generowania przychodów…

  Swoją drogą – „in cash” – nie zwróciłem na to uwagi. Do tej pory wszelkie zakupy Google rozliczało w swoich akcjach. A tu proszę…. Czyżby te 11 miliardów zielonych, które Google wykazało w swoim sprawozdaniu finansowym za 2006 rok zaczęło się wysypywać ze świnki-skarbonki? ;)

  Tomasz Topa, sobota, 14 Kwi 2007 #

 3. Też się zdziwiłem głównie tym „w gotówce”, bo najpierw chciałem machnąć że to w akcjach z aluzją, że kiedyś znowu ta bańka walnie ;]

  Aaben, sobota, 14 Kwi 2007 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów