Google Maps – działa wyszukiwanie ulic i wytyczanie trasy

 

Łukasz mi podrzucił dziś rano newsa, że w mapach Google można w końcu wyszukiwać ulice w polskich miastach. Fajnie fajnie, muszę tylko przedzwonić do Google i zagadać o „przesunięcie” mojej ulicy o kilka centymetrów :) Kod pocztowy też jest trochę jakby z innego osiedla.

Google Maps

Działa za to świetnie wytyczanie trasy pomiędzy dwoma punktami. I jest to bydle na tyle dokładne, że pokazuje mi jak mam wyjechać z malutkiej drogi osiedlowej i dojechać dokładnie na parking pod moją uczelnią!

Google Maps - wytyczanie trasy

Dokładność z jaką są podawane długości poszczególnych odcinków jest naprawdę imponująca. Podobnie jak oszacowany czas przejazdu. Wow :)

Wpis opublikowany 11 maja 2007
Tagi:
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google Maps – działa wyszukiwanie ulic i wytyczanie trasy"

 1. Usz tu takie fikuśne ustroństwo ;) A tak serio to jestem pod wrażeniem. I chyba od dziś mapy gugli będą moimi domyślnymi (korzystałem też z mapa.szukacz.pl i targeo.pl które nie udostępniają takiej funkcji jak wytyczanie trasy)

  Zgadzam się z „Wow”

  Quisto, piątek, 11 Maj 2007 #

 2. no no.. jeszcze tylko obsługi gps brakuje;)

  Jerzyk, piątek, 11 Maj 2007 #

 3. wyznaczanie trasy jest równięż dostępne na stronie http://www.mapgo.pl

  matipl, sobota, 12 Maj 2007 #

 4. Heh, ja z racji pracy korzystam i tak ze specjalistycznego oprogramowania…

  Aaben, sobota, 12 Maj 2007 #

 5. No niestety. Dla Poznania jak i dla Warszawy Google nie chciało mi wyszukać wybranych ulic, o trasie nie wspominając. :(

  Natomiast Google Earth bez problemu wskazał trasę pomiędzy dwoma punktami. I całkiem dokładnie podaje. Ciekaw jestem, czy uwzględnia (a raczej omija) miejsca o największym natężeniu ruchu. Bo co z tego, że najkrótsza trasa, jak wiadomo, że przez 30 minut stoi się w korku?

  Drogę z Warszawy do Poznania też podał (chyba) najkrótszą, ale za to najdroższą, bo przez płatną A2. No i w kilku miejscach wybrał inną drogę, niż ta, którą zwykle jeżdżę i wiem, że jest całkiem przyzwoita.

  Yano, sobota, 12 Maj 2007 #

 6. @Yano:

  Wybiera najkrótszą, ale preferuje drogi główne – sugerując się chyba tym, że większą drogą powinno się jechać szybciej. Drogę na uczelnię wskazało mi idealnie głównymi ulicami Gdyni, chociaż przejechanie dosłownie 200m mniejszą drogą powoduje, że wjeżdża się na piękną drogę, gdzie korki się nie zdarzają.

  Ale zauważyłem właśnie, że coś się skopało z mapkami – połowy ulic nagle nie widzi…

  Tomasz Topa, sobota, 12 Maj 2007 #

 7. jeszcze w piątek 11.05.2006 działał jak należy, a już w sobote coś sie skopało i nie działa wyszukiwanie ulic:/

  pawel, niedziela, 13 Maj 2007 #

 8. W Gdańsku wyszukuje tylko największe ulice, a w sidebardze wyświetla tylko masę „User-created content” (czyli punktów zaznaczonych przez userów) i linki sponsorowane… Coś te zmiany ostatnio Googlom nie wychodzą najlepiej.

  Tomasz Topa, niedziela, 13 Maj 2007 #

 9. hmmm kiedys wytyczalem sobie trase za pomoca google map i byl polski opis, teraz jest wszystko po angielsku, wie ktos jak mozna to zmienic ?

  s, niedziela, 23 Wrz 2007 #

 10. taka stronka http://www.fullinfo.pl to fajna nakładka na Google Maps. Można tam sobie znaleźć miasto i ulice i wyznaczyć trase – to co opisano w artykule zobaczyć w praktyce.

  czester, piątek, 16 Lis 2007 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów