Google: Behind The Scenes

 

WOLVERINE ostatnio marzył w swoim opisie na GG: „być właścicielem google.com…”. Ja jestem mniej wybredny, mógłbym w GooglePlex siedzieć nawet jako „szeregowy pracownik” :)

Jako uzupełnienie do poprzedniego wpisu, pozwolę sobie przedstawić jeszcze jeden zestaw video prezentujących firmę Google.

Mnie, w kontekście zajęć z zarządzania na mojej uczelni, zainteresowało najbardziej to, jak pracuje się w takiej firmie. No bo ilu pracodawców:

  • zapewnia codzienne darmowe wyżywienie w stołówce w firmie (która notabene nie serwuje tylko ordynarnych fastfoodów, ale proponuje np. kuchnię chińską czy meksykańską?
  • pozwala Ci przeznaczyć aż 20% czasu na Twoje projekty?
  • nie ma nic przeciwko temu, że przychodzisz do pracy ze swoim psem, albo, że zostawiasz swój rower korytarzu?
  • codziennie w samo południe organizuje mecz siatkówki na własnym boisku za biurem?
  • organizuje coroczny wyjazd na narty dla całej (!) firmy?

Ja oglądam te filmy i uwierzyć nie mogę :)

Part One

Part Two

Part Three

Part Four

Part Five

Polecam również: Fotorelacja z wizyty w siedzibie Google w Dublinie

Wpis opublikowany 27 października 2006
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google: Behind The Scenes"

  1. Ja wyróżniam dwa typy firm. Jeden – oparty na ‚starym systemie’ – to przyjście do pracy, żeby zrobić swoje i odczekać do końca zmiany. Dodatkowo znajomość między takimi pracownikami ogranicza się do ‚Dzień dobry’ czy wydawania poleceń służbowych. Drugi – ‚nowy’ system, to nie jest typowa praca. To wspólnota ludzi, którzy przychodzą do pracy zrobić coś, co daje im satysfakcję, coś większego i coś co naprawdę kochają. Tutaj pracownicy chcą ze sobą współpracować, omawiają swoje pomysły przy meksykańskim jedzeniu. Po co im w tym przeszkadzać (np. zabraniając wprowadzania psów)? Google poszło dalej – nie tylko nie przeszkadza, ale i pomaga (z korzyścią dla obu stron). To piękne. To przyszłość (bo w końcu w ‚starym systemie’ zastąpią nas maszyny, w nowym już raczej bez AI się nie da).

    Autor komentarza, piątek, 27 paź 2006 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów