Gdańsk: Wakacyjny Staż 2008.

 

Gdańsk. Wakacyjny Staż 2008

Rozpoczął się drugi etap organizowanej przez Gdańskie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miejskiego w Gdańsku akcji „Wakacyjny Staż 2008”. Oferta skierowana jest do studentów i bezrobotnych absolwentów, którzy chcą skorzystać z okazji do zdobycia bądź pogłębienia swoich umiejętności praktycznych, a w perspektywie uzyskania szansy na stałą pracę.

Który student by nie chciał w wakacje zarobić kilku stówek? Gdańsk odpowiada na te oczekiwania programem „Wakacyjny Staż 2008”. Miesięczny, płatny staż w trójmiejskich firmach, dla studentów to szansa na zdobycie cennego doświadczenia, dla firm możliwość znalezienia dobrych pracowników.

Jak to działa:

Program został dokładnie opisany na stronach Urzędu Miejskiego. W skrócie:

 • Zgłoszenia wysyłamy do 20 maja 2008 na adres wakacyjny.staz@gdansk.gda.pl
 • W zgłoszeniu musimy zawrzeć nasze CV, list motywacyjny oraz musimy dokładnie wymienić nazwę firmy w której chcielibyśmy odbyć staż
 • Jedna osoba może zgłosić się tylko raz
 • Wstępnej selekcji dokonuje Gdańskie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (sprawdzenie pod względem kwalifikacji, formalności itp.), później aplikacje zostają przekazane konkretnym firmom.

 • Uroczysty finał odbędzie się 25 czerwca 2008 r. o godz. 12:00 w Sali Wielkiej Wety, Ratusz Głównego Miasta.

Przygotowanie ofert

To czego brakuje w tabelce to brak szczegółów przy wielu ofertach. Nie wiemy na czym ma dokładnie polegać staż, kogo szukają itp. GE Money Bank spisał się na medal – dokładne opisy każdego z 17 stanowisk. Ale niektóre opisy są naprawdę słabe / dziwne / nic nie mówią o tym co będziemy robić przez cały miesiąc.

 • FEDERAL MOGUL BIMET – student Politechniki Gdańskiej, wydział mechaniczny, znajomość j. angielskiego, znajomość pakietu MS Office – rok studiów dowolny
 • Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych – profil studiów: budownictwo, zarządzanie nieruchomościami, ekonomia
 • Panorama Internetu – bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, silna motywacja do pracy, zorientowanie na realizację planu sprzedaży , kreatywność, inicjatywa, spontaniczność, znajomośc obsługi komputera, dla najlepszych możliwość przedłużenia współpracy
 • Urząd Miejski w Gdańsku – profil studiów: prawo, ekonomia, administracja, zarządzanie, ochrona środowiska, geodezja, (wszystkie wydziały UMG)

Wpis opublikowany 16 kwietnia 2008
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Gdańsk: Wakacyjny Staż 2008."

 1. wszystko ładnie i pięknie, tylko minusem są stawki za jakie studenci pracują na takich stażach – 400-500zł (nie orientuję się ile to dokładnie) jest prawdopodobnie lekko śmieszne – tym bardziej, że często na początku odwalają kawał ciężkiej roboty:)
  oczywiście w finale można rozpocząć pracę w danej firmie, ale to jakoś nie do końca mnie przekonuje.

  Autor komentarza, środa, 16 kw. 2008 #

 2. To aktywizowanie bezrobotnych w Polsce mnie śmieszy. Przedsiębiorców to prędzej się zrobi, dając trochę wiedzy, tym najwięcej, najciężej pracującym, niż komuś, kto mierznie na zasiłku.

  Autor komentarza, środa, 16 kw. 2008 #

 3. @Przemek: Tu jest gwarantowana płaca minimalna: 600zł. Brutto… ;-)

  Generalnie „zdobywanie doświadczenia” to masakra – przez miesiąc się odwala całą najbrudniejszą robotę za pieniądze, które pokryją koszty dojazdu i piwko na wieczór po dniu harówki… :)

  Autor komentarza, środa, 16 kw. 2008 #

 4. Tak się zaczyna. Jeżeli ktoś chce zrobyć doświadczenie do tego co studiuje to musi się poświęcić i przebrnąć przez ten miesiąc.
  Ale muszę powiedzieć, iż ten stereotyp praktyk/stażu, czy jakkolwiek inaczej nazywać to zdobywaniem doświadczenia jest bardzo błędny. Znam wiele osób, które miały praktyki w zawodzie. Przyszły do firmy i na dzień dobry mają swoje miejsce, robią konkretne rzeczy, a nie robienie kawy, herbaty, zmywanie naczyń etc.

  Więc troche optymizmu :)

  Autor komentarza, czwartek, 17 kw. 2008 #

 5. Zazdroszcze tego programu Trojmiastu…
  Troche mam inna opinie w sprawie waszych komentarzy – wszak nie od stazu trzeba zaczynac. Zalezy oczywiscie od branzy, ale w niektorych (polowie?) mozna ustalic umowe o dzielo lub cos podobnego, co juz w cv bedzie ladnie figurowac. Stazysta – jak wspomnieliscie – to popychadlo, a w przypadku umowy jestesmy juz konkretniej traktowani, czesto za wyzsza stawke. Osobiscie odradzam staze i polecam jakas ciekawsza forme zatrudnienia w tym samym wymiarze godzin.

  Autor komentarza, czwartek, 17 kw. 2008 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów