Favicon przy reklamach Google AdWords

 

Favicon przy reklamach Google AdWords

Search Engine Land doniósł, że kilka osób wyłapało dzisiaj testowe reklamy Google AdWords z faviconkami obok adresów URL.

SEL posiada screenshoty stron wyników Google z Polski i Niemiec, natomiast Susan Hallam zaobserwowała również podobne reklamy w UK.

Google często eksperymentuje ze stronami wyników wyszukiwania, więc nie jest to jakiś news roku. Kilka miesięcy temu można było zobaczyć podobne próby z favikonami obok organicznych wyników wyszukiwania.

Warto chyba jednak odnotować takie próby, zwłaszcza gdy są to testy na płatnych linkach. Na stronie praktycznie pozbawionej grafiki, nawet taka mała ikonka 16×16 pikseli potrafi skutecznie przyciągnąć wzrok (zwłaszcza przy wyrazistym, kolorowym logo jak widać na przykładzie Merlina).

Wpis opublikowany 13 marca 2009
Tagi: , , , , ,
Kategorie: google, internet, reklama, wszystkie, wyszukiwarki

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Favicon przy reklamach Google AdWords"

  1. Bardzo ładnie to wygląda, must check it ;) Dzięki za info.

    Viren Bhandari, piątek, 13 Mar 2009 #

  2. Jest taka wtyczka do FF, która umożliwia pokazywanie favicon przy wynikach Google ;)
    Niestety nie pamiętam jej nazwy..

    Julian, piątek, 13 Mar 2009 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów