E-mail w firmowej domenie – wstyd?

 

Z racji jakiejś tam drobnej popularności akcji BYKOM-STOP!, raz na jakiś czas przychodziły e-maile od różnych redakcji. Co mnie zastanawiało, to skrzynki, z których te wiadomości przychodziły…

Pan z dziennika Metro używa skrzynki GMail, Przekrój napisał do mnie z popularnego @wp.pl, Polskie Radio BIS preferuje konta.pl. Wstydzą się swoich firmowych skrzynek? Czy ich nie mają?

Zastanawia mnie czemu ludzie używają swoich prywatnych skrzynek, jeśli występują w imieniu swojej firmy?

Wszystkie te firmy posiadają przecież swoje domeny, wykupione drogie konta hostingowe (zarówno w sensie „drogie -> utrzymanie dużego ruchu” jak i „drogie -> bo musi być drogo, bo tak jest tylko dobrze”), mają na pewno możliwość stworzenia tych kilku, góra kilkunastu skrzynek pocztowych w firmowej domenie.

Od razu podnosi to też swoisty „image” danej firmy. Wszyscy z RMF FM mają adresy w domenie swojej stacji, swoją drogą – świetnej domenie świetnej stacji. Radio Łódź czy TVN podobnie. Najczęściej w formie np. T.Topa@domena.pl lub TomaszTopa@domena.pl – łatwe do zapamiętania, identyfikuje się z daną firmą i łatwo się domyślić adresu pozostałych osób, gdy tego potrzebujemy, a nie możemy znaleźć dokładnego adresu w notatkach czy na stronie.

Nie jest to „problem” tylko mediów. Ileż to razy widzieliśmy ogłoszenie jakiejś firmy w lokalnej prasie, typu „Zapraszamy na stronę firmy Przykładowo: www.przykladowo.pl lub kontakt e-mail: przykladowo@wp.pl”. Ja w tym momencie od razu jakoś inaczej podchodzę do takiej firmy. Zrobili sobie wykręconą stronę za kupę kasy (najczęściej jakaś flashka u znajomego „specjalysty”), ale dalej używają darmowej poczty i do każdego emaila od nich dokleja się jakaś fajna reklama od dostawcy.

Naprawdę aż tak trudno dorzucić te kilka skrzynek? Teraz każdy dobry hosting oferuje nielimitowaną ilość skrzynek pocztowych w obrębie danego konta, a kilka gigabajtów miejsca starczy spokojnie dla całej firmy.

Trzeba jednak chcieć się dobrze pokazać, a nie tylko zaistnieć w sieci na odwal…

Wpis opublikowany 19 grudnia 2005
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "E-mail w firmowej domenie – wstyd?"

  1. to teraz załóz aliasy nazwa@bykom-stop.avx.pl. Mowię ci jaki bedzie popyt! Jak zrobisz płatne to jeszcze zarobisz hoho a może i wiecej :)

    Autor komentarza, poniedziałek, 19 gru 2005 #

  2. Tym bardziej, że obecnie Google umożliwia podpięcie własnej domeny do obsługi m.in poczty przez gmail

    Autor komentarza, piątek, 9 mar 2007 #

  3. matipl – Ostatnio tez sie tym zainteresowałem, lecz jak zawsze jest pewne „ale”. Na swoim serwerze mam kilka kont email w mojej domenie (gł. dla znajomych). Swój prywatny email chciałem sobie przenieść na Gmail’a (dobry webmail, sporo możliwości i dużo miejsca) i podpiąć domenę. Niestety musiał bym wówczas zrezygnować ze skrzynek na moim serwerze, ponieważ nie mogę mieć rekordów MX z kilku różnych serwerów… Generalnie pomysł Google’a jest bardzo dobry, ale niestety, nie można mieć wszystkiego :-)

    Autor komentarza, piątek, 4 maj 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów