DreamHost.com – testujemy kolejny hosting

 

Zamawiając w styczniu usługi hostingowe pod moje strony zastanawiałem się jak można wykorzystać 100GB miesięcznego transferu. Ot pewnie zwykły chwyt marketingowy – dajemy klientowi limit, którego do którego nigdy nie dobije, a nawet jak się znajdzie taki jeden, to u nas w USA jest to tanie jak barszcz, więc nie zablokuje nam całej sieci. W samym tylko wrześniu wygenerowałem prawie 75GB ruchu.

W planach jest kolejne kilka transferożernych projektów, w styczniu trzeba by wyłożyć około 450zł (zamiast dotychczasowych 300zł) na nowe konto (Site5.com wprowadziło ograniczenie co do ilości domen dla najtańszego pakietu), obecnie kurs dolara mamy dość korzystny… Czas się powoli zabrać za szukanie czegoś nowego i lepszego. No i tu się nagle pojawił post Piotra Koniecznego zachwalający DreamHost. No i stało się, mam konto!

Szczerze mówiąc, nad DreamHostem zastanawiałem się już w styczniu szukając hostingu. Jednak wtedy oferta Site5.com była znacznie lepsza – więcej miejsca na dysku, więcej miesięcznego transferu no i niższa cena.

Co mnie najbardziej cieszy w ofercie mojego nowego hostingu?

 • PHP 5.1.2 lub 4.4.2 do wyboru
 • MySQL 5
 • 200GB powierzchni dyskowej
 • 2 TB (sic!) miesięcznego transferu
 • nielimitowana ilość baz danych i utrzymywanych domen
 • dostęp do shella!
 • serwer Jabbera (będę testował niedługo :))
 • przyjazne zarządzanie ustawieniami DNSów dla domen
 • i wiele innych drobiazgów

Ile trzeba za taką przyjemność zapłacić? Podstawowa cena wynosi około 370zł, ale przy pomocy tzw. promo codes cenę można zbić nawet o 80%!

I tak część serwisów (np. nagrywarki.net czy miniPortal Harcerski już poleciała na nowy serwer, pozostałe będą stopniowo przenoszone aż do wygaśnięcia abonamentu na starym koncie.

Wpis opublikowany 18 października 2006
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "DreamHost.com – testujemy kolejny hosting"

 1. to ja tylko napomnę że istnieje jeszcze jeden kod promocyjny, który obniża cene o 80$. oto on:
  80USDLESS

  Autor komentarza, środa, 18 paź 2006 #

 2. @Alpha – zobaczysz – za 6 miesięcy będziesz pisał: „Bo DreamHost dawał 2TB transferu miesięcznie. Myślałem wtedy, że to tylko taki chwyt marketingowy,…, a teraz muszę zmienić hosting, bo tego transferu mi brakuje” ;D

  Kiedyś jak miałem dysk 8GB to też myślałem, że w życiu go nie zapełnię :D Teraz 80GB to stanowczo za mało dla mnie ;)

  Autor komentarza, piątek, 20 paź 2006 #

 3. @Łukasz: Nie no, wystarczyło mi zobaczyć Twoje dzienne zużycie, żeby szybko zweryfikować poglądy :) Ale jakby nie patrzyć, odwiedzalność Twojej strony jest pi razy drzwi trzykrotnie wyższa niż mojego webloga, zawartość również jest trochę inna… Ale spoko, damy radę :) Pomysłów na nowe serwisy nie brakuje, niektóre już z założenia są dość transferożerne ;) Co to jest 2TB :)

  Autor komentarza, piątek, 20 paź 2006 #

 4. Witam,

  Również polecam :) Ja znalazłem kody na 97$ ZNIZKA97 czy 97CUTPRICE

  Autor komentarza, piątek, 1 cze 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów