Dostępność? Tak, potrzebna. Ale my ją mamy gdzieś…

 

Dzisiaj na grupie pl.comp.www jakiś gościu rzucił następującym tekstem:

Zapraszam na stronke http://www.firr.org.pl/index-h.php – duzo
ciekawych informacji dotyczacych wykorzystywania komputera przez
niewidomych.

O dziwo wszedłem, popatrzyłem i… hm… teges…

Proszę mi powiedzieć, kto dysponuje środkami Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL? Bo trzeba mieć naprawdę niezłą wyobraźnię, żeby wydawać kasę na stronę funduszu „wspierania osób najbardziej dyskryminowanych w społeczenstwie”, szkolącego z tego całego „wykorzystywania komputera przez niewidomych”, który najzwyklej w świecie ma niewidomych w dupie.

O co mi chodzi? Ano już tłumaczę. Strona ta dokładnie łamie wszelkie zasady dostępności. Autor strony, niejaki p.Maciej Kudaciak, stworzył potwora, zarówno dla osób dobrze widzących (bo strona jest najzwyczajniej w świecie brzydka), jak i dla osób słabowidzących lub niewidomych. Tekst alternatywny dla grafik uświadczymy najwyżej na bannerach sponsorów. Wszystko zrobione koszmarną tagzupą. A wszelkie elementy nawigacyjne to zakichane animacje flash. Czyli każdy możliwy sreenreader będzie przy tej stronie tak przydatny niewidomemu internaucie jak grzebień łysemu. Po prostu nie zobaczą oni niczego.

Gratuluje… hipokryzji…? Poczucia humoru? Ignorancji…? Eh…

Ten sam spam (bo jak to inaczej nazwać?) pojawił się też na grupie pl.comp.www.nowe-strony. Dodam tylko, że ethanakniejednokrotnie na pl.comp.www pokazał, że jest osobą świetnie obeznaną z tematem dostępności stron internetowych.

Wpis opublikowany 3 grudnia 2005
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Dostępność? Tak, potrzebna. Ale my ją mamy gdzieś…"

  1. chamstwo się szerzy!

    Autor komentarza, sobota, 3 gru 2005 #

  2. …?

    Autor komentarza, sobota, 3 gru 2005 #

  3. Gdy wszedłem na tą stronę i zobaczyłem gdzie Flashblock poblokował flashe to się załamałem. A jescze bardziej po spojrzeniu na kod. Ta strona może i ma coś wspólnego z dostępnością, ale ja nie wiem dla kogo. Dostępnością dla autora?

    Autor komentarza, niedziela, 4 gru 2005 #

  4. Autor komentarza, poniedziałek, 5 gru 2005 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów