Chrome: Problemy z blokowaniem pop-upów z flash: YouTube i AdSense

 

Google Chrome pop-up problem - flash - YouTube - AdSense

To chyba nie wina ostatniej aktualizacji Chrome, wydaje mi się, że już wcześniej trafiłem na taki problem (w dev channel). Problem dotyczy Flasha i otwieranych przez niego stron w nowych oknach. Wcześniej strona była otwierana w nowej zakładce, a teraz przeglądarka próbuje otworzyć pop-up, który… momentalnie blokuje. Problemy są najsilniej odczuwane przy filmikach z YouTube zamieszczonych na innych stronach oraz w przypadku reklam AdSense.

Co ciekawe, blokowanie pop-upów w Chrome jest jakoś dziwnie rozwiązane – nowe okno niby jest blokowane, ale jednak zamieszczona w nim strona się ładuje. Masz więc dziwną sytuację, gdy słyszysz z głośników, że załadował się filmik z YouTube i gdzieś sobie leci, a nie możesz go ani zobaczyć ani zamknąć.

Problem jest poważniejszy w przypadku flashowych reklam AdSense – reklamodawca płaci w końcu za kliknięcie w reklamę, a użytkownik nie widzi otwartej strony.

Problem został już zgłoszony (issue 43811 na stronach projektu Chromium). Z historii zgłoszeń widzę, że problem był już raz łatany, a jednak bug się powtórzył w kolejnej wersji. Zdarza się najlepszym :)

Wpis opublikowany 16 maja 2010
Tagi: , , , ,
Kategorie: chrome, ciekawostki, google, internet, miniblog, software, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Chrome: Problemy z blokowaniem pop-upów z flash: YouTube i AdSense"

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów