Cena tabletu Motorola Xoom

 

Czytam informacje na temat ceny tabletu Motorola Xoom i odnoszę wrażenie, że z kolejnego „iPad-killera” ktoś próbuje zrobić japońskiego samuraja mającego na wejściu popełnić seppuku.

Taką refleksją podzielił się jeden z Czytelników. I coś w tym jest. We wrześniu „pierwszy prawdziwy iPad killer”, Samsung Galaxy Tab, zaskakiwał przede wszystkim zapowiadaną, a następnie również oficjalną ceną. Teraz co prawda można go kupić o połowę taniej, ale na wejściu mówiono głównie o wysokiej cenie tego 7″ urządzenia.

Teraz jest podobnie z Motorolą Xoom.

Dużo pisze się o nowym systemie (ja też coś wkrótce opublikuję, jeszcze raz muszę obejrzeć prezetnację) i pada tam nazwa Xoom jako pierwszy tablet z nowym systemem, ale gdy czytam jakieś artykuły stricte poświęcone temu urządzeniu, to widzę położony duży nacisk na cenę.

Gdy tylko pojawia się cena wynosząca $799, zaraz pada magiczne „toż to 300 dolarów więcej od najtańszego iPada!”, uzupełniane po chwili przez „to tylko 30 dolarów mniej od najbardziej wypasionego iPada!”.

A zauważmy, że to porównanie do ponad rocznego urządzenia, które lada chwila ma być zastąpione jeszcze lepszym, jeszcze fajniejszym, jeszcze bardziej iPadowym iPadem 2.

Z jakiegoś artykułu na stronach PCWorld wynotowałem sobie taki fragment:

Right or wrong, there is an expectation that Apple devices cost more. People expect to pay more for a Macbook than for a comparable Windows notebook. People expect to pay more for an iPod Touch than for a Zune HD. And, people expect to pay more for an Apple tablet than iPad competitors like the Motorola Xoom.

Premiera tabletu Motoroli na dniach. Premiera iPada 2 prawdopodobnie znowu na początku wiosny. Idę o zakład, że nowy tablet Apple w ciągu pierwszego tygodnia sprzeda się co najmniej tak dobrze jak Xoom od daty premiery.

A ja wracam do wyglądania przez okno i polowania na kuriera TNT z moim tabletem ;). Spodziewajcie się trochę monotonnego tygodnia tu na blogu albo odfiltrujcie sobie jakoś kategorię Notion Ink Adam ;)

Wpis opublikowany 7 lutego 2011
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: android, gadżety, hardware, internet, tablety, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Cena tabletu Motorola Xoom"

 1. Tomaszu, a widziałeś ten napis mały druczkiem pod zdjęciem tabletu? Dobrze to widać na powiększeniu ( http://tomasz.topa.pl/cena-tabletu-motorola-xoom.html/motorola-xoom-bestbuy )

  „To activate WiFi functionality on this device, a minimum of 1 month data subscription is required.”

  Czy kogoś w Verizonie / Motoroli pogięło do reszty?

  Autor komentarza, poniedziałek, 7 lut 2011 #

  • mozna miec tylko nadzieje ze chodzi o jakies punkty dostepowe operatora…

   Autor komentarza, poniedziałek, 7 lut 2011 #

  • Za Engadgetem:

   „We’re hearing from some Best Buy Mobile employees that these simply won’t be able to be sold without being first activated on Verizon’s network, so even though you could theoretically cancel the same day, you’ll still likely get hit with a one-time activation fee (and possibly one month of data). Then again, there appears to be typos on the flyer, so you may want to wait for Verizon’s official word before getting up in arms.”

   Czyli na dzień dobry będą doliczać opłatę za choćby najniższą usługę dostępu do sieci u Verizona.

   Autor komentarza, poniedziałek, 7 lut 2011 #

 2. Wspomina się też o opłacie aktywacyjnej – to sie juz razem prawie $900 robi… troche chore…

  Autor komentarza, wtorek, 8 lut 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów