Carrom 3D / Pool Break Pro – snooker i pool dla Androida

 

Trwa właśnie turniej Shanghai Masters, który można obserwować na antenie Eurosportu. Gdy jednak nie możemy śledzić na bieżąco jak kolejne mecze rozgrywają Allister Carter, Graeme Dott czy Mark Selby, możemy pobrać z Android Market grę Carrom 3D, która całkiem dobrze odwzorowuje grę w Snookera czy Poola na naszych telefonach komórkowych.

Grę charakteryzuje całkiem niezła grafika 3D oparta na OpenGL – cienie, refleksy świetlne, tło, przyjemnie przygotowane tło i sam stół. Właściciele mocniejszych procesorów w telefonach na pewno docenią wszystkie efekty – ja na HTC Magic ograniczam liczbę detali na rzecz płynności (różnicę w mocy pomiędzy HTC Magic a Desire widać bardzo wyraźnie), ale i tak całość prezentuje się bardzo dobrze.

Przyzwoite jest również sterowanie, bolączka konkurencyjnego Vegas Pool Sharks. Tu możemy najpierw wycelować, ustawić kąt kija, punkt i siłę uderzenia w bilę, a samo wykonanie zagrania następuje dopiero po przyciśnięciu przycisku „shoot”.

Rodzaje gier

Do wyboru jest aż 9 wariacji gier bilardowych i bilardopodobnych:

 • Pool (US 8 ball, US 9 ball, UK 8 ball)
 • Snooker (Pełny i z 6 czerwonymi)
 • Carrom (Square, Hexagonal, Circular)
 • Crokinole

W kulki można lecieć solo (vs CPU) lub w trybie multiplayer – zarówno na jednym telefonie jak i przez internet. Tę ostatnią możliwość muszę jeszcze potestować, wcześniej próbowałem chyba w jakichś dziwnych godzinach, bo nie mogłem znaleźć innego chętnego do gry. Tu lepiej wypadał PC-towy iSnooker, gdzie zawsze był ktoś dostępny.

Pełne demo przez 15 dni

Miłym elementem jest to, że wersja demo dostępna w Markecie pozwala na 15 dni gry w pełną wersję, dopiero po tym czasie funkcjonalność będzie ograniczona do wersji „LITE” – prawdopodobnie zostanie ograniczona liczba gier.

Pełna wersja kosztuje $1.99, co jest całkiem przyzwoitą ceną za grę tego typu. Gdyby tylko płatny Market był dostępny w Polsce…

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 10 września 2010
Tagi: , ,
Kategorie: android, ciekawostki, Gry, software

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Carrom 3D / Pool Break Pro – snooker i pool dla Androida"

 1. Prezentuje się fajnie… Ale i dla iPhone są.
  Pierwsze z brzegu: Ronnie O’Sullivan’s Snooker a tak w katalogu kilkadziesiąt lepszych lub gorszych aplikacji.

  Å»ałuję tylko, że nie macie Martketplace płatnego. Pewnie sporo ciekawych innych aplikacji tam siedzi.

  Autor komentarza, piątek, 10 wrz 2010 #

 2. Wygląda świetnie, ale sterowanie trochę kuleje. Poza tym jest przekombinowany – po pierwszym szale na odjazdy i najazdy kamery zachwyt mija. Gra się trudniej i mniej wygodnie niż w zwykły sposób 2D. Nie odinstalowałem tylko dlatego, by mieć czym przed kumplami zaszpanować ;]

  Autor komentarza, piątek, 10 wrz 2010 #

 3. A czemu nie używacie MarketEnablera? Bez problemu kupuje programy dzięki niemu. Root niezbędny, ale z tego co pamiętam autor posta ma obecnie CM6 więc to nie problem.
  Projekt jest trochę zarzucony i trzeba sobie w googlu poszukać apk (jakby nie szło to mogę gdzieś wystawić), ale robi co trzeba. Na stronie piszą, że działa w 1.6, ale ja nie miałem problemów ani w 1.6, ani 2.1 ani teraz w 2.2. Po uruchomieniu, trzeba przytrzymać jakiegoś operatora (zwykle biorę T-Mobile US) no i wybrać „Fake this provider now”. Odpalamy market i już (prawie już bo trzeba się jeszcze zarejestrować do Google Checkout, ale to nie problem). A i jakby co, po restarcie trzeba odpalać na nowo.

  Autor komentarza, poniedziałek, 13 wrz 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów