BYKOM-STOP w Przekroju

 

W zeszłym tygodniu otrzymałem e-mail od jednego z redaktorów tygodnika „Przekrój”. Odpowiedziałem na kilkanaście pytań dotyczących akcji, wysłałem fotkę i w czwartek, 24 listopada 2005, w kioskach można znaleźć tygodnik z „artykułem” o akcji :) Ponieważ nie mogę znaleźć ani sterowników do skanera ani aparatu, to umieszczę tutaj samą esencję, czyli treść. Obejdziecie się bez mojej fotki ;)

TOMASZ TOPA
Wyplenić óle z sieci

19-letni student Akademii Morskiej w Gdyni Tomasz Topa wypowiedział wojnę internetowym potworom, takim jak „mugł”, „ktury” czy „rzaden”. Na pomysł akcji „Bykom stop!” wpadł, gdy dostrzegł liczbę błędów w sieciowych blogach, na forach dyskusyjnych i czatach. Za pośrednictwem strony www.bykom-stop.avx.pl namawia do tępienia ortograficznych ignorantów.

Do akcji włączyło się już kilka tysięcy osób, które umieściły na swoich stronach internetowych informacje zachęcające do stosowania zasad poprawnej polszczyzny. Pomysłodawca „Bykom stop!” namawia do powszechnego wprowadzenia zasady, iż „posty z rażącą liczbą błędów będą usuwane”, oraz instalowania na stronach WWW systemów podkreślających błędne wypowiedzi. – Kiedyś widziałem słówko „ól” – mówi Topa. – Chodzi o taki domek, gdzie pszczoły mieszkają.

„Przekrój”, nr 48/3153 (24 listopada 2005), str. 17

Wpis opublikowany 25 listopada 2005
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "BYKOM-STOP w Przekroju"

 1. gratuluacje :]

  michalp, piątek, 25 Lis 2005 #

 2. no nieźle, nieźle… jutro kupię gazetke:) gratuluje chłopie popularności i zrobienia trafnego serwisu:)

  ludwik, piątek, 25 Lis 2005 #

 3. bez kitu :D Gratulacje! Jeżeli nie zapomne to też kupie gazete.. oby tak dalej!

  .grzegorz, piątek, 25 Lis 2005 #

 4. a ja poczekam na skan :) Gratuluje!

  arkady, sobota, 26 Lis 2005 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów