BYKOM-STOP w Przekroju

 

W zeszłym tygodniu otrzymałem e-mail od jednego z redaktorów tygodnika „Przekrój”. Odpowiedziałem na kilkanaście pytań dotyczących akcji, wysłałem fotkę i w czwartek, 24 listopada 2005, w kioskach można znaleźć tygodnik z „artykułem” o akcji :) Ponieważ nie mogę znaleźć ani sterowników do skanera ani aparatu, to umieszczę tutaj samą esencję, czyli treść. Obejdziecie się bez mojej fotki ;)

TOMASZ TOPA
Wyplenić óle z sieci

19-letni student Akademii Morskiej w Gdyni Tomasz Topa wypowiedział wojnę internetowym potworom, takim jak „mugł”, „ktury” czy „rzaden”. Na pomysł akcji „Bykom stop!” wpadł, gdy dostrzegł liczbę błędów w sieciowych blogach, na forach dyskusyjnych i czatach. Za pośrednictwem strony www.bykom-stop.avx.pl namawia do tępienia ortograficznych ignorantów.

Do akcji włączyło się już kilka tysięcy osób, które umieściły na swoich stronach internetowych informacje zachęcające do stosowania zasad poprawnej polszczyzny. Pomysłodawca „Bykom stop!” namawia do powszechnego wprowadzenia zasady, iż „posty z rażącą liczbą błędów będą usuwane”, oraz instalowania na stronach WWW systemów podkreślających błędne wypowiedzi. – Kiedyś widziałem słówko „ól” – mówi Topa. – Chodzi o taki domek, gdzie pszczoły mieszkają.

„Przekrój”, nr 48/3153 (24 listopada 2005), str. 17

Wpis opublikowany 25 listopada 2005
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "BYKOM-STOP w Przekroju"

 1. gratuluacje :]

  Autor komentarza, piątek, 25 lis 2005 #

 2. no nieźle, nieźle… jutro kupię gazetke:) gratuluje chłopie popularności i zrobienia trafnego serwisu:)

  Autor komentarza, piątek, 25 lis 2005 #

 3. bez kitu :D Gratulacje! Jeżeli nie zapomne to też kupie gazete.. oby tak dalej!

  Autor komentarza, piątek, 25 lis 2005 #

 4. a ja poczekam na skan :) Gratuluje!

  Autor komentarza, sobota, 26 lis 2005 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów