Bombardierem na Chełm, czyli linia tramwajowa numer 1 w Gdańsku wreszcie otwarta!

 

Wybaczcie kolejny post bardziej off-topicowy, ale otwarcie linii tramwajowej na Chełm to wydarzenie, na które mieszkańcy Gdańska czekali 25 lat ;) Do 4 roku życia mieszkałem na Zaroślaku, wciąż jeżdżę tam głównie tramwajem do dziadków, więc pamiętam, że „te dziwne tory kończące się przed ulicą” były tam od zawsze :) Fakt, że ojciec pracuje w ZKM chyba też trochę miał wpływ na to, że komunikacja miejska mnie fascynuje… Ale spokojnie, powoli myślę o nowym blogu poświęconym wyłącznie temu, więc tu nie będę już zanudzał ;)

Przy Bombardierze na nowej pętli tramwajowej na gdańskim Chełmie

Na fotce ja z nowiutkim Bombardierem kursującym na linii numer 1. Nie, to nie jest mój dzieciak – wbił się tylko paskudnie w kadr ;)

Ja co prawda nie dotarłem na wielkie otwarcie na godzinę 13:30, jednak na YouTube ktoś umieścił filmik dokumentujący to wydarzenie.

A 22 grudnia otwarcie pierwszego odcinka nowej autostrady A1! :)

Aha, jeszcze jedno: pozdrowienia dla Zakładu Komunikacji Miejskiej za rozwieszenie rozkładów obowiązujących od dnia 20 grudnia już 19 grudnia popołudniem. Zarówno na przystankach jak i w internecie bez żadnej informacji o tym. Do tej pory nowe rozkłady były rozwieszane w nocy. Ok. 21:00 sprawdziłem rozkład 118 dla pętli na Ujeścisku, wyszedłem… i wystałem się 20 minut na zimnie, bo zmieniony rozkład dotyczył dnia późniejszego. I nie byłem jedyną osobą, która stała i nerwowo zerkała na rozkład. Współczuję tym, którzy chcieli wracać ostatnim normalnym autobusem do centrum i wyszli te 10 minut później wg zmienionego rozkładu…

Wpis opublikowany 20 grudnia 2007
Tagi: , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Bombardierem na Chełm, czyli linia tramwajowa numer 1 w Gdańsku wreszcie otwarta!"

 1. Mi za daleko z Oliwy było na otwarcie:) Ale na pewno to było wydarzenie historyczne…
  Teraz czekam na tramwaj z kursem na Morenę ;)

  Autor komentarza, czwartek, 20 gru 2007 #

 2. ja nie dotarłam jeszcze na chełm tramwajem bo jakoś nie po drodze mi było.. tym bardziej że musiałam dzieci wczoraj zawieźć do domu z bśp.. dziś tez tam nie dotarłam, ale wybiore sie jak juz nie będą jeździć takie tłumy ;)

  Autor komentarza, czwartek, 20 gru 2007 #

 3. ponoc docelowo krakowskie tramwajowe wszystkie maja byc takie (lub modele podobne). powoli, bo powoli, ale faktycznie coraz wiecej ich jezdzi i calkiem lubie „bomby” na drogach – szczegolnie zima, jest w nich bowiem cieplej niz w „austriakach” ;)

  Autor komentarza, czwartek, 20 gru 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów