Blog Forum Gdańsk 2011 – do zobaczenia, chociaż po części rozumiem Przemka Pająka

 

Już niedługo, czyli w dniach 15-16 października odbędzie się w Gdańsku druga edycja konferencji Blog Forum Gdańsk, w której ponownie będę uczestniczył.

I to uczestniczył całkiem aktywnie, bo zostałem zaproszony do panelu dyskusyjnego „Marketing na blogach każdy robić może (trochę lepiej, lub trochę gorzej)„. Obok mnie zasiądą Natalia Hatalska, Segritta, Mirek Połyniak oraz Grzegorz Marczak.

Pamiętam, że zgadzając się na udział w panelu, odpisałem „byle tylko nie sprowadziło się znowu tylko do sprzedajności”, co już przerabialiśmy w zeszłym roku. Mają być omawiane konkretne przypadki, ciekawi ludzie i ciekawa dyskusja. Mam nadzieję ;)

Rejestracja na konferencję kończy się 29 września, więc jest jeszcze szansa na wzięcie udziału w tym dwudniowym wydarzeniu.

Program konferencji

Program konferencji opublikował u siebie Mediafun – nie wiem jeszcze skąd go ma, bo na oficjalnej stronie konferencji nic nie zostało opublikowane, ale wygląda na w miarę oficjalny :)

„Mizianie się po majciorach”

Nie sposób też nie odnieść się do wpisu Przemysława Pająka, który w dosadny sposób napisał, dlaczego nikogo z redakcji Spider’s Web nie będzie w Gdańsku na konferencji. Po części zgadzam się z Przemkiem jeśli chodzi o zaproszonych prelegentów.

Zawsze, gdy tylko gdzieś w mediach czy na konferencjach pojawia się temat blogosfery, pojawiają się te same nazwiska i nazwy blogów. Najwięcej czasu poświęca się tym kilkunastu (kilkudziesięciu?) blogom technologicznym i okołomarketingowym, które gdzieś już raz zaistniały i pozwoliły zarobić trochę groszy. Czasem pojawi się trochę przykładów blogów kulinarnych, kilka szafiarek i może jakiś blogujący polityk. Łatwo wtedy odnieść wrażenie, że blogosfera to malutki krąg wzajemnej adoracji. Taka prawda.

A blogosfera jest przeolbrzymia i zawiera miliony blogów poruszające różnorakie tematy. Na samej platformie Onetu zostało założonych ponad półtora miliona blogów i na pewno gdzieś wśród tych słitaśnych blogasków nastolatek piszących o swoich głupich nauczycielkach w gimnazjum, znajdzie się wiele ciekawych pozycji. A blox, wordpress.com, bloog.pl i masa innych blogów?

Ale bardzo ciężko mi się zgodzić z tym, że kompletnie nie warto przyjeżdżać, bo „nic z tego nie wyniknie, bo wyniknąć nie może”. Na wszystkich konferencjach branżowych pojawiają się nowe i odkrywcze tematy? Na żadnej konferencji prasowej i prezentacji nowych produktów nie powtórzył się żaden temat czy nie pojawił się żaden banał? Kto nigdy z małej pierdółki nie zrobił wielkiego halo, niech pierwszy rzuci kamieniem…

Dla mnie zawsze jednym z najistotniejszych elementów takich konferencji był networking, możliwość poznania nowych osób, pogadania ze znajomymi z innych części kraju. Fakt, nie bywam na wielu konferencjach, bo przecież do/z Gdańska trzeba „całą Polskę przemierzyć”, ale z każdej starałem się wynieść coś więcej niż tylko kolejną smyczkę od identyfikatora.

Oprócz tych kilku „dyżurnych gwiazd, które spotkać można na każdej podobnej imprezie”, pojawi się na pewno wielu innych blogerów, z który warto będzie porozmawiać. I dla tych kilku spotkań na pewno będzie warto podskoczyć do centrum Gdańska.

Wpis opublikowany 27 września 2011
Tagi: , , , ,
Kategorie: blog, ciekawostki, internet, konferencje, prywata, social media, trójmiasto, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Blog Forum Gdańsk 2011 – do zobaczenia, chociaż po części rozumiem Przemka Pająka"

 1. Cwaniak. Z Gdańska i tak masz wszędzie bliżej, niż ja z Zielonej ;) A i w samym Trójmieście ciągle coś się dzieje :)

  Autor komentarza, wtorek, 27 wrz 2011 #

 2. Z tego co pamiętam Pająka w zeszłym roku nie było. I nie wiem na jakiej podstawie takie osądy wydaje. Tzn. wiem. Chodzi o lans i zajebistość. I znowu się udało. W żenujący sposób zdobył rozgłos.

  Jasne kilka paneli w zeszłym roku rzeczywiście nie była super interesująca. Szkoda tylko, że Przemkowi już nie przeszkadza zupełnie bezbarwny występ Ewy w nudnym i nic nie wnoszącym panelu kończącym tegoroczny infoShare. Też z tymi samymi nudnymi twarzami. Całe szczęście nie miałem jeszcze okazji być na konferencji z udziałem Pająka. Bo słuchając o raz milionowy o jego odkrywczej erze post-pc chyba bym…

  Ja Blog Forum polecam wszystkim – właśnie ze względu na networking… i świetną organizację imprezy.

  Autor komentarza, wtorek, 27 wrz 2011 #

 3. @Tomasz Topa:
  naprawdę nie musisz się martwić ;-) panel, w którym bierzesz udział nie będzie o „sprzedajności” ale podyskutujemy o praktycznych aspektach akcji marketingowych na blogach (a przykłady będą i dobre, i złe – do tego z obu stron, wtopy blogerów także)
  co do wpisu Przemka Pająka – no comments! – bo to strzał Przemka we własne kolano; dla mnie najsmutniejsze jest to, że ktoś pisze o imprezie, na której osobiście nie był więc osąd jest „z powietrza”
  ja w zeszłym roku byłem i mam bardzo pozytywne wspomnienia http://mirekpolyniak.wordpress.com/2010/12/13/blog-forum-gdansk-2010-migawki/ – nawet dla samego Solisa na żywo warto było! a ile ciekawych osób mogłem poznać w realu :-)

  Autor komentarza, środa, 28 wrz 2011 #

 4. Dobry tekst. Szkoda tylko, że tegoroczna impreza zbiegła się z RuPy’11 w Poznaniu. Może za rok :)

  p.s. Tomek – szukałem na końcu tekstu „lubię to” i nie znalazłem. Okazało się, że muszę przeskrolować z powrotem na górę. Taka sugestia :)

  Autor komentarza, środa, 28 wrz 2011 #

  • A z prawej strony taki buttonik przecież się przewija ciągle… :)

   Autor komentarza, środa, 28 wrz 2011 #

 5. Jakby mnie zaprosili, to też bym przyjechał (albo i nie) ;-)

  Autor komentarza, czwartek, 20 paź 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów