Bartłomiej Topa naćpany? Dziwna akcja

 

Wczoraj wieczorem siostra podrzuciła mi link do artykułu na jakimś serwisie plotkarskim z tytułem „Co Bartłomiej Topa w metrze wyczyniał„. Było znajome nazwisko ;) więc oczywiście kliknąłem żeby zobaczyć co tam się wyprawia.

Był tam filmik „z ukrycia” na którym aktor „dziwnie” zachowuje się w metrze. Tytuł filmiku („Bartek Topa naćpany w metrze!!!„) oddawał wszystko. Szybki przegląd innych jedynych słusznych źródeł informacji (Pudelek itd ;)) pokazały kolejny filmik z równie dziwnym zachowaniem przy kasie w markecie.

Nagrania wrzucam poniżej (zamazane twarze i tytuły zostały dodane na „oficjalnych” filmikach, „oryginały” na Wrzucie były ich pozbawione).

Filmiki wyglądały jednak zbyt podobnie, co uwiarygadniało domysły, że to może być element jakiejś „pomysłowej (aż do przesady) kampanii społecznej„, jak to ładnie ujął Pudelek. Ponoć w innym śniadaniowym programie TVP również aktor zachowywał się trochę bardziej nakręcony niż zwykle.

Dziś o 10:00 w programie Kawa czy herbata? na TVP wszystko stało się jasne.

„Autyzm wprowadza zmysły w błąd” fundacji SYNAPSIS

Spot dobry, tylko po co te „virale”?

Jestem tylko ciekaw po co te viralowe nagrania? Trafiły one w zasadzie tylko na serwisy plotkarskie i na „strony z śmiesznymi/głupimi filmikami”, gdzie raczej nie prowadzi się dyskusji nad tak poważnymi sprawami jak zachowania ludzi względem osób autystycznych. Chociaż oczywiście pomiędzy kretyńskimi komciami trafiały się też komentarze starające się nakierować na „jakąś akcję”…

Chyba przekombinowane trochę. Cały opis akcji dostępny na stronach fundacji Synapsis.

Wpis opublikowany 14 stycznia 2012
Tagi: , ,
Kategorie: filmy, internet, marketing, media, reklama, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Bartłomiej Topa naćpany? Dziwna akcja"

 1. Cóż, najwyraźniej viral był potrzebny, bo napisałeś o tym Ty. Nie sądzę, żebyś planował pisanie o autyzmie jeszcze tydzień temu.

  Autor komentarza, sobota, 14 sty 2012 #

 2. Wg mnie niesmaczne i idiotyczne sa te filmiki. W zalozeniu bowiem maja sie rozpowszechniac dzieki temu, ze ludzie beda sie smiac z tego zachowania, a nie dlatego, ze dzieki tym filmikom mozna zrozumiec, czemu ten czlowiek sie tak zachowuje lub na czym polega choroba.
  Ci, ktorzy poznaja takie zachowanie i identyfikuja z choroba wiedza, o co chodzi. Ci, ktorzy nie wiedza, niczego sie z tego filmu nie dowiedza, a wrecz dostana kolejna dawke materialu do wysmiewania.

  Innymi slowy przekaz edukacyjny tej kampanii jest nie tyle zerowy, co negatywny.

  Autor komentarza, sobota, 14 sty 2012 #

  • A moim zdaniem ktoś taki jak Ty nie powinien zajmować się pisaniem komentarzy na blogach. Widzę Cie na wszystkich blogach które czytam, i na każdym z nich piszesz bzdury byle tylko coś napisać albo być kontrowerysjnym. Po co synku, po co? Zajmij się czymś wreszcie, pójdź do prawdziwej pracy może?

   Autor komentarza, niedziela, 15 sty 2012 #

 3. Dla mnie Topa zapunktował tyle, akcja fajna.

  Autor komentarza, sobota, 14 sty 2012 #

 4. A mi wydaje się, że akcja jak najbardziej trafna.

  Czytelnicy plotków i innych śmieciowych portali zainteresują się być może tematem. Inaczej nie mieli by pojęcia o problemie.

  Autor komentarza, sobota, 14 sty 2012 #

 5. Autyzm to poważny problem w społeczeństwie i Udział Bartka Topy w tym przedsięwzięciu to dość odważna decyzja.

  A Kampania odniosła sukces choćby poprzez komentarze na pudelku, na wrzucie czy tutaj – miała wywołać dyskusję, refleksję. I udowodniła, że widząc taką osobę, stwierdzamy ze na pewno jest naćpana, pijana, chora psychicznie. Ale czy tak naprawdę jest/było?

  Autor komentarza, niedziela, 15 sty 2012 #

 6. Według mnie dobra kampania i zdziała. Wielu ludzi nie wie, co mogą oznaczać tego typu zachowania.

  Autor komentarza, środa, 18 sty 2012 #

 7. TVN24 właśnie po tygodniu zajęło się tematem w poranku

  Autor komentarza, niedziela, 22 sty 2012 #

 8. powalilo ich z ta lokalizacja. zamiast dogeszczac srodmiescie w tym kierunku, skate park. jak by malo bylo miejsca np kolo ch wzgorze czy kortow arki. scisle srodmiescie potrzebuje architektury a nie metalowych ramp. poza tym gdzie jest powiedziane, ze skate park musi byc w srodmiesciu…. Święta racja, zwłaszcza tamta część śródmieścia potrzebuje trochę ożywienia (budowlanego) – mogli takie coś machnąć gdzieś w okolicach torów kolejowych lub np pod estakadą.

  Autor komentarza, środa, 1 lut 2012 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów