Az.pl: Domeny .pl za 3,99zł. Rabaty z 2008 r. już teraz?

 

Rejestrator Az.pl z którego usług korzystam i obserwuję wprowadził kolejną promocję, odkrywając w zasadzie ofertę na przyszły rok. Przez cały 2008 rok NASK oferuje partnerom 95% rabatu na domeny .pl. Ale Az.pl oczywiście poszło do przodu i wprowadziło promocję „Wielki Upust” już teraz, reklamując na stronie głównej nową cenę 3,99zł netto za pierwszy rok.

Az.pl - domeny .pl 3,99zł

Pytanie tylko: czy rzeczywiście możemy już teraz rzucić się i zacząć rejestrować setki domen za kilka złotych?

Niestety nie do końca… Jak zwykle warto się dokładnie wczytać w regulamin promocji. W punkcie A, podpunkcie 5 części „Zasady promocji” możemy przeczytać (podział na akapity mój – dla zwiększenia czytelności):

Zamówienia złożone na stronie www.az.pl do dnia 1 stycznia 2008 na rejestrację domen polskich spowodują rezerwację domen polskich. Rejestracja domen odbędzie się od dnia 2 stycznia 2008 w kolejności złożonych zamówień.

W przypadku płatności online domeny polskie podlegają rezerwacji, a ich rejestracja odbędzie się od dnia 2 stycznia 2008 w kolejności złożonych zamówień.

W przypadku partnerów/klientów posiadających panel do zarządzania domenami skorzystanie z promocji jest możliwe w przypadku samodzielnej rezerwacji domeny do dnia 1 stycznia 2008 i jej rejestracji w panelu od dnia 2 stycznia 2008 w obniżonych cenach.

Ceny domen polskich w panelach zostaną niezmienione do dnia 2 stycznia.

Przepisy regulaminu tej promocji są nadrzędne w stosunku do pozostałych regulaminów w przypadku wystąpienia wątpliwości co do interpretacji zapisów. Ceny domen polskich IDN i zasady rejestracji są identyczne jak dla innych domen polskich.

No nie powiem, cena na stronie głównej może wprowadzać w błąd. Jeśli nowy klient będzie chciał zarejestrować domenę jeszcze w tym roku i nie wczyta się w regulamin, to może się trochę zdziwić przy płatności.

W panelu partnerów zostało to już trochę dokładniej opisane:

Domena polska zostanie zarejestrowana zgodnie z cennikiem na rok 2007.

Jeżeli chcesz skorzystać z Wielkiego Upustu w najwiekszej w historii obniżce cen domen polskich w Az.pl ( .pl 3,99 zł netto, funkcjonalne 2,99 zł netto, regionalne 1,99 zł netto ) , zarezerwuj domenę i dokonaj jej rejestracji na początku stycznia 2008.
Rezerwacja jest ważna 14 dni.

Prosimy o dokonanie rejestracji w okresie do 14 dni od daty rezerwacji.

Az.pl - promocja panel

Ale i tak najważniejszym dla wielu będzie pewnie ostatni punkt regulaminu:

8. Skorzystanie z promocji dla domen polskich nie zobowiązuje do przedłużenia domeny na kolejny okres abonamentowy.

Ja już zacząłem rezerwować domeny, od nowego roku zaczynam wysyp nowych serwisów ;)

Wpis opublikowany 22 grudnia 2007
Tagi: , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Az.pl: Domeny .pl za 3,99zł. Rabaty z 2008 r. już teraz?"

 1. a za przedluzenie za rok zaplacisz 100 zlotych, poszukaj lepiej uczciwszych firm, AZ oszukuje ludzi, za wydanie kodu auth-info (potrzebego do transferu) pobiera gruba kase. pfui

  Autor komentarza, sobota, 22 gru 2007 #

 2. A jak jest z przedłużeniem domeny, bo z tego co przypuszczam to cena będzie rzędu 100zł i transfer po roku użytkowania też tani nie będzie.

  Autor komentarza, sobota, 22 gru 2007 #

 3. @topaz: rozważam HRD / DomainMaker do hurtowych zakupów.

  @Przemek: „standard”, czyli transfer do innego usługodawcy bez przedłużenia – 95zł netto.

  Natomiast „Przedłużenie daty ważności domeny zarejestrowanej w ramach promocji, odbywa się na warunkach obowiązujących w momencie odnowienia usługi.” – też nie sądzę, żeby zeszli poniżej 100zł brutto.

  Autor komentarza, niedziela, 23 gru 2007 #

 4. Ja wolę patrzeć długoterminowo i lokuję domeny w ovh.pl bo > 2 lat na prawdę warto :)

  Autor komentarza, niedziela, 23 gru 2007 #

 5. Ale nazwa wiąże klientów lojalką? Czyli, że nie możesz przenieść domeny gdzie indziej bez przedłużenia u nich?

  Autor komentarza, niedziela, 23 gru 2007 #

 6. @Tomek – DomainMaker to firma z mojego miasta, ale musze przyznać, że jeszcze nie słyszałem o nich żadnej dobrej opinii (sam nie miałem z nimi nic do czynienia)… A HDR w porządku, tylko mają trochę staroświecki panel ;)

  Autor komentarza, niedziela, 23 gru 2007 #

 7. @Paweł: Wygląd panelu mi nie przeszkadza, sam spędziłem dużo czasu w panelu RejestracjaDomen.pl, da się żyć. A gwarantuję, że żaden z moich klientów nigdy w życiu się nie zapuści aż tak daleko, żeby samemu tam zaglądać :)

  Bardziej mi teraz zależy na możliwości refakturowania, przystępnych cenach i łatwości rozliczeń z systemem. Znam HRD i DomainMakera, może ktoś zna też inne godne uwagi firmy…?

  Autor komentarza, niedziela, 23 gru 2007 #

 8. Vbiz.pl będzie rejestrowała domeny od 2 stycznia po 9,90 i za przedłużenie chcą 70 zł

  Autor komentarza, niedziela, 23 gru 2007 #

 9. Zamówię u nich domenę. W ciągu roku wyrobię sobie zdanie i potem będę się zastanawiał, czy warto płącić te 100 za następny rok.

  Autor komentarza, niedziela, 23 gru 2007 #

 10. Również polecam Vbiz.pl. Nie mają żadnych „kruczków” w umowach, nie chcesz to nie przedłużasz :)

  Autor komentarza, niedziela, 23 gru 2007 #

 11. Zarejestrowalem domene na az.pl kilkanascie..zaplacilem ok 70 zl i REJESTRACJI tych domen mam dokonac w styczniu 2008? i wtedy znow cos bede placil? zamotane jak baranie jajo to jest robienie ludzi w bambuko…oszustwo poprosti

  Autor komentarza, wtorek, 25 gru 2007 #

 12. Ktoś tu mądrze powiedział, by patrzyć na cenę odnowień tym bardziej przy okazji promocji. Ja rejestruję w ovh.pl, a parę miesięcy temu odkryłem jeszcze http://2be.pl/promocje.html – to w temacie obniżania cen domen aktualnie. Trafione.

  Domainmaker to ścierwo, nie polecam i pewnie nikt nie poleca. Jeśli ktoś tam trzyma domeny polecam wynieść się jak najszybciej, szkoda słów…

  Autor komentarza, czwartek, 27 gru 2007 #

 13. A Ty robisz jakieś Web 2.0? :) Znaczy zarabianie na tym, co odwiedzający dopiszą?

  Autor komentarza, piątek, 28 gru 2007 #

 14. az.pl pobiera opłaty za wydanie kodów authinfo. Ja rejestruje w 2be.pl, nie pobierają opłat za transfery do innych rejestratorów, z domeny zawsze moge zrezygnowac

  Autor komentarza, środa, 2 sty 2008 #

 15. No i się skończyło. Az.pl widać nie wytrzymało i zwiększyło cenę do 8.99zl za domenę .pl. Dobrze, że się pośpieszyłem z zakupami :)

  Autor komentarza, wtorek, 8 sty 2008 #

 16. az dalo ciala, hehehe… zreszta i tak maja za drogie odnowienia

  Autor komentarza, piątek, 11 sty 2008 #

 17. Ale AZ.pl zapisało w regulaminie, że promocja trwa tylko do 7 stycznia…

  Fakt, że też o tym zapomniałem i zdziwiłem się nagle, gdy 8 zarejestrowałem kilka domen i mi się stan konta nie zgadzał…;)

  Autor komentarza, piątek, 11 sty 2008 #

 18. Gdy stworzymy nowy blog, niech będzie pod nazwą nowy1 w WP MU zainstalowanym na domenie np. wp-glowny.com powstanie blog pod adresem wp-glowny.com/nowy1
  Na serwerze nie powstanie żaden nowy katalog o nazwie nowy1. Jak więc w takim wypadku podpiąć domenę np. nowa-domena.pl do bloga pod adresem wp-glowny.com/nowy1 ??
  W panelu administracyjnym trzeba podać katalog – ścieżkę plików na serwerze dla domeny. Nie da się tego zrobić jeśli takiego katalogu nie ma (nowy1) – jest tylko katalog główny z zainstalowanym WP MU.
  Jakieś pomysły jak temu zaradzić?

  Autor komentarza, sobota, 12 sty 2008 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów