Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy – II edycja

 

Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy - II edycja

Zostałem zaproszony na konferencję inaugurującą II edycję projektu Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy realizowanego przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości. Podczas dzisiejszego godzinnego spotkania w gdańskim hotelu Hanza podsumowano pierwszą edycję oraz zaprezentowano plany na ten rok. Kilka słów napisałem już podczas konferencji na blipie (#agp), teraz kilka dodatkowych szczegółów.

Czym jest Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy

Na początek krótka informacja o tym, czym w ogóle jest ten projekt. „Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy” jest projektem wspierającym przedsiębiorczość w Gdańsku poprzez szereg bezpłatnych szkoleń. Skierowany jest do mieszkańców Gdańska pragnących rozpocząć własną działalność gospodarczą, pracowników gdańskich firm pragnących rozwijać własne kompetencje oraz studentów i absolwentów gdańskich uczelni. W pierwszej edycji wzięły udział 1294 osoby, ponad połowa miejsc na szkoleniach została już zajęta po pierwszych dwóch tygodniach.

Dostępne szkolenia

W najnowszej edycji Akademii zostaną zrealizowane 73 szkolenia z 16 obszarów tematycznych w których będzie mogło wziąć udział 1730 osób. Szkolenia będą odbywały się w miesiącach maj – czerwiec oraz po wakacjach: wrzesień – grudzień. Kursy obejmą następujące zagadnienia:

 • Darmowe narzędzia komputerowe dla małej firmy
 • Kursy komputerowe: MS Access, MS PowerPoint, MS Word, MS Excel
 • Podstawy Internetu w biznesie
 • Marketing w MŚP
 • Skuteczne negocjacje handlowe
 • Tworzenie biznesplanu
 • Rachunkowość i finanse w MŚP (stopień I)
 • Finansowanie działalności MŚP
 • Prowadzenie działalności gospodarczej w ramach Jednolitego Rynku Europejskiego w Niemczech
 • Prowadzenie działalności gospodarczej w ramach Jednolitego Rynku Europejskiego w Wielkiej Brytanii i Irlandii
 • Zakładanie własnej działalności gospodarczej
 • Pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej na prowadzenie własnej działalności gospodarczej
 • Rachunkowość i finanse w MŚP (stopień II)
 • Prawo podatkowe

Dwa ostatnie są nowościami dodanymi w tej edycji.

Platforma e-learningowa

Przez ostatnie 7 miesięcy wraz z firmą Young Digital Planet, znaną m.in. ze swoich kursów multimedialnych, została opracowana nowoczesna platforma e-learningowa:

Uczestnicy szkoleń z zakresu zakładania działalności gospodarczej, tworzenia biznesplanów, marketingu, negocjaji handlowych, rachunkowości i finansów będą mogli dodatkowo skorzystać z e-learningu na platformie internetowej stworzonej przez GFP, która zawiera w pełni interaktywny kurs dla początkujących przedsiębiorców.

Ponad dwieście ekranów składa się na jedenaście multimedialnych lekcji, obejmujących najważniejsze zagadnienia przedsiębiorczości, od marketingu począwszy na prawie pracy i negocjacjach handlowych kończąc. Ten nowatorski produkt to przemyślany i kompleksowy pakiet szkoleniowy, który umożliwia osobom stawiającym pierwsze kroki w świecie biznesu zdobycie niezbędnej wiedzy dzięki nauczaniu na odległość.

Dzięki wdrożeniu idei distance learningu uczestnik kursu może wybrać najdogodniejszy dla siebie czas, miejsce i tempo przyswajania wiedzy. To pierwszy i jedyny w Polsce tak rozbudowany, interaktywny kurs dla początkujących przedsiębiorców wykorzystujący techniki e-learnigowe.

Podczas dzisiejszej konferencji pokazano ten system w akcji. Ciekawa treść, multimedia, testy, gotowe formularze i inne materiały, kontakt z mentorem… jeśli to zadziała tak dobrze jak zostało dzisiaj przedstawione, osoby biorące udział w projektach Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości otrzymają solidne narzędzie dzięki któremu będą mogły uzupełnić wiedzę nabytą podczas szkoleń.

Więcej informacji na temat projektu

Szczegóły, opisy szkoleń i formularz zgłoszeniowy na szkolenia: na stronach Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Rekrutacja rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek, 21 kwietnia.

Ja już wybrałem cztery zagadnienia na które nie załapałem się podczas pierwszej edycji, w przyszłym tygodniu będę starał się zapisać.

12 maja 2008: Są jeszcze wolne miejsca

Dostałem maila z informacją, że są jeszcze wolne miejsca na niektóre szkolenia:

21 kwietnia rozpoczęliśmy rekrutację do II edycji projektu Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy. Do dnia dzisiejszego pozostały wolne miejsca na następujące szkolenia i ich terminy:

 • Prowadzenie działalności w Niemczech w ramach JRE 31.05, 12.10,
 • Zakładanie własnej działalności gospodarczej 1.06, 2.06, 22.06, 5.09, 13.09, 2.10, 11.10, 18.10, 23.11, 2.12, 13.12,
 • Prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii i Irlandii w ramach Jednolitego Rynku Europejskiego 20.06, 22.09, 15.11
 • Finansowanie działalności MŚP 10.09, 28.09, 15.11
 • Marketing w MŚP 20.09(tylko dla przedsiębiorców), 30.11,
 • Pozyskiwanie funduszy z UE 19.10, 22.11
 • MS Power Point 17-18.11,
 • Podstawy internetu w biznesie 6-7.12

Wszystkich Państwa chętnych do udziału w bezpłatnych szkoleniach, spełniających wymogi zawarte w regulaminie projektu (zameldowani na terenie Gdańska, pracujący w firmie zarejestrowanej na terenie Gdańska lub studenci/absolwenci gdańskich uczelni) zapraszam do siedziby Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości na ul. Długi Targ 28/29 lub do Gdańskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Zespole Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Gdańska na ul. Partyzantów 74.

Więcej informacji o bieżącej edycji projektu na stronie http://gfp.com.pl/www/projekt_agp.php?t=31

Wpis opublikowany 18 kwietnia 2008
Tagi: , , , , ,
Kategorie: wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy – II edycja"

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów