A czy Twój serwer jest przygotowany na Wykop?

 

Robiąc porządki w moim czytniku RSS, natrafiłem na notkę, którą w lutym popełnił Paweł Tkaczyk. W tekście pt. „Efekt digg” i „efekt wykop”? wspominał o tym, jak to pojawienie się linka w serwisie digg potrafi wykładać serwery. Będzie tak i u nas?

Pozwolę sobie zacytować fragment:

W przypadku darmowych serwisów (albo takich o mniejszej przepustowości) może to prowadzić nawet do przekroczenia limitu transferów i zablokowania witryny (co zdarzało się niejednokrotnie). Jeśli digg stanie się jeszcze bardziej popularny (to stosunkowo nowa usługa), mogą się pojawić prośby od administratorów: „Proszę usunąć moją stronę z digg, serwer nie radzi sobie z ruchem”

Jak też ktoś wspomniał w komentarzach, swego czasu specjalistą od wykładania serwerów był Slashdot. Popularne było określenie slashdotted oznaczające właśnie, że serwer nie wytrzymał naporu odwiedzających. Niektórzy nawet zaczęli robić specjalne znaki ostrzegawcze :)

Beware Slashdot

A jak to jest z naszymi polskimi wykopkami? Zaktualizowany ostatnio serwis Wykop.pl również potrafi zwiększyć trochę ruch, chociaż brakuje mu jeszcze popularności digga. Ale w przyszłości, kto wie…

Tak czy siak, pobawiłem się chwilkę w Paint Shop Pro i z kilku klipartów machnąłem sobie taką graficzkę. Niech dobrze wróży Wykopowi :)

A czy Twój serwer jest przygotowany na Wykop?

Wpis opublikowany 5 marca 2006
Tagi: , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "A czy Twój serwer jest przygotowany na Wykop?"

 1. Ostatnio Riddle opisywal u siebie, skad Digg ma taka sile razenia: http://riddle.jogger.pl/2006/03/03/digg.com-z-mojej-perspektywy/

  I w sumie to sie ciesze, ze nasz Wykop zrzesza raczej spolecznosc „jakosciowa”, a nie „ilosciowa” ;)

  Autor komentarza, niedziela, 5 mar 2006 #

  • Taa… i wykrakałem. Teraz nasz Wykop razi siłą generowanego ruchu, ale niestety jest to ruch kompletnie nic nie warty. Z 10000 odwiedzin (po dostaniu się na główną) nie odczułem ani wzrostu średniej liczby odwiedzin, ani wzrostu osób subskrybujących mój kanał RSS.

   Autor komentarza, środa, 27 sty 2010 #

  • Prawda Panie Więcek, prawda. Wykop daje te +10k do odwiedzin w ciągu pierwszego dnia + jeszcze trochę ruchu w kolejnych 2-3 dniach, a potem wraca do normy.

   Autor komentarza, środa, 27 sty 2010 #

 2. A prawda prawda… Wypadło mi to jakoś z głowy. Pewnie dlatego, że mi się jakimś dziwnym cudem sypnęła część RSSów…

  Autor komentarza, niedziela, 5 mar 2006 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów