Wyniki finansowe Google z Q1 już 16 kwietnia

 

Google Finance Q1

16 kwietnia 2009 o godzinie 13:30 czasu Pacific Time (czyli -9 godzin w stosunku do czasu polskiego) zostaną podane wyniki finansowe Google za pierwszy kwartał (Q1) 2009 roku. Będzie dostępna transmisja z konferencji prasowej. Po konferencji zaplanowano, również transmitowaną online, sesję Questions & Answers.

Jestem ciekaw jak będą wyglądały wyniki giganta z Mountain View. Biorąc pod uwagę zasięg i popularność programów Google AdWords, Google AdSense oraz oczywiście DoubleClick, będziemy mieli pewien obraz stanu światowego rynku reklamy on-line w kontekście tego strasznego „kryzysu”, który spędza sen z powiek wielu osobom.

Dla przypomnienia, Q1 2008 zakończyli zyskiem netto (GAAP net income) rzędu 1,3 miliarda dolarów ($1.31 billion). W czwartym kwartale (Q4 2008) było to już niespełna 400 milionów dolarów.

Google przez długi czas utrzymywało się ponad normą, jednak nic nie trwa wiecznie. Od pewnego czasu tnie wydatki i zwalnia pracowników. Ciekawe czy te zabiegi wpłynęły jakoś na ostateczne wyniki finansowe.

Obstawiacie jakieś konkretne wartości?

Wpis opublikowany 8 kwietnia 2009
Tagi: , , ,
Kategorie: google, internet, it, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Wyniki finansowe Google z Q1 już 16 kwietnia"

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów