Tom Scott: Flash Mob Gone Wrong

 

Trafiłem ostatnio na kolejne ciekawe źródełko inspirujących wystąpień, podobnych do znanej konferencji TED (i lokalnych TEDx i chciałbym się podzielić znaleziskiem.

W 2006 roku Brady Forrest pracujący dla wydawnictwa O’Reilly zapoczątkował w Seatlle nową serię spotkań: Ignite. Wystąpienia są krótkie i dynamiczne: każdy ma dokładnie 5 minut. W tym czasie ma do dyspozycji 20 slajdów, które automatycznie przeskakują co 15 sekund. Krótko i ciekawie. Formuła oczywiście została szybko podchwycona i zaczęły odbywać się lokalne imprezy tego typu.

Na początek polecam opowieść Toma Scotta z tegorocznego Ignite London, która w bardzo ciekawy sposób pokazuje wirusowość internetu.


A więcej informacji i nagrań na oficjalnej stronie: igniteshow.com

Wpis opublikowany 15 listopada 2010
Tagi: , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, internet, video, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Tom Scott: Flash Mob Gone Wrong"

  1. Formą przypomina wymyśloną w 2003 formułę Pecha Kucha (czyt. peczakcza) http://pl.wikipedia.org/wiki/Pecha_Kucha

    Jarek, poniedziałek, 15 Lis 2010 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów